Sukcesy konkursowe „Trzcinicoków”

Dodano: 03.06.2014
A A A
W maju tego roku Kapela Ludowa „Trzcinicoki” z Trzcinicy wzięła udział w dwóch ważnych konkursach muzycznych zajmując czołowe miejsca.


Kapela Ludowa „Trzcinicoki” z Trzcinicy, działająca przy GOK w Jaśle z/s w Trzcinicy,  w dziewięcioosobowym składzie koncertuje na terenie kraju i za granicą. Prezentują folklor pogórza jasielskiego promując dawny styl muzykowania ludowego.

Chcemy kultywować i pokazać młodym pokoleniom niezmienioną formę dawnego muzykowania. Poprzez udział w prezentacjach, przeglądach i konkursach staramy się przybliżyć im tradycję naszego regionu – mówi Stanisław Marszałek (kierownik kapeli).

W maju tego roku kapela wzięła udział w dwóch ważnych konkursach muzycznych zajmując czołowe miejsca.

W Podegrodziu w dniach 15-18 maja 2014 r. odbył się XXXII Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „DRUZBACKA”. Kapela otrzymała nagrodę „Złote Basy”.Komisja konkursowa przesłuchała i oceniła 137 prezentacji konkursowych. W konkursie muzyk ludowych przesłuchano 22 kapele, w kategorii dorosłych zwyciężyły „Trzcinicoki”.
Z kolei w Dynowie 25 maja 2014 r. podczas XXIV Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „POGÓRZAŃSKA NUTA”, w kategorii kapel tradycyjnych,  kapela zajęła  I miejsce. W kategorii soliści śpiewacy I miejsce Eugeniusz Kopera (skrzypce) a II miejsce Andrzej Jędryczka (cymbalista). W kategorii duży – mały (mistrz i uczeń) I miejsce zajęli Eugeniusz Kopera z Moniką Chudy. 

Jury zarekomendowało do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą  kapelę „Trzcinicoki” i Eugeniusza Koperę z Moniką Chudy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności