Strażacy dzieciom

Dodano: 06.06.2014
A A A
Z okazji Dnia Dziecka na terenie Zespołu Szkół w Osobnicy strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy aktywnie włączyli się w organizację tego święta.


Każdy z nas musi wiedzieć o tym, że zawód strażaka należy do zawodów o bardzo wysokim stopniu ryzyka. Pracują oni w niebezpiecznych i gwałtownie zmieniających się warunkach. Przybywając na miejsce zdarzenia do strażaków należy nie tylko gaszenie pożarów, działania przeciwpowodziowe, likwidacja zagrożeń wodnych i drogowych, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym ale również udzielanie pierwszej pomocy, przeprowadzanie akcji ratunkowej i zapobieganie panice.

I tak z okazji Dnia Dziecka na terenie Zespołu Szkół w Osobnicy strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy aktywnie włączyli się w organizację tego święta. 

Głównym celem imprezy było unaocznienie dzieciom, jak ważna jest praca strażaka i jak często muszą oni ryzykować własnym życiem i zdrowiem, aby zdążyć z pomocą poszkodowanym. Były poglądowe pogadanki i pokazy praktyczne obsługi sprzętu.


Jednak najważniejszą częścią programu była tzw. resuscytacja krążeniowo-oddechowa, polegająca na przywróceniu podstawowych czynności życiowych u poszkodowanego, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Uczniowie pod czujnym okiem strażaków, mieli okazję nauczyć się  prawidłowo wykonać tę czynność, która potrafi uratować życie i zdrowie człowieka.


Oczywiście, nie mogło zabraknąć grilla, na który kiełbaski zapewnili również strażacy.Na koniec zaprezentowano wozy strażackie. Wielkim przeżyciem dla dzieci, była możliwość wejścia do samochodów strażackich, a także uruchomienie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ogromną frajdą były „fontanny wodne”. Wszyscy uczestnicy imprezy zostali obdarowani opaskami odblaskowymi.


Za zorganizowanie imprezy dyrekcja ZS w Osobnicy w imieniu swoim oraz całej społeczności szkolnej składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym strażakom:
1.Mieczysław Fałat
2.Eugeniusz Woźniak
3.Grzegorz Dyl
4.Zbigniew Woźniak
5. Krzysztof Koczwara
6.Paweł Koczwara
7.Adam Kazimierski
8.Adam Goleń
9.Marcin Woźniak
10.Konrad Woźniak
11.Łukasz Turek
12.Mateusz Gawron
13.Arkadiusz Budziak
14.Ireneusz Olbrych
15.Mateusz Rokitowski

ZS w Osobnicy


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner