Dzień Dziecka w Żółkowie

Dodano: 11.06.2014
A A A
W sobotę 31 maja z inicjatywy zarządu i członków Ochotniczej Straży Pożarnej ,,Florian’’z Żółkowa, oraz przy współpracy Rady Sołeckiej i świetlicy wiejskiej, odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Główne atrakcje obchodów zapewnili strażacy.

W sobotę 31 maja z inicjatywy zarządu i członków Ochotniczej Straży Pożarnej ,,Florian’’z Żółkowa, oraz przy współpracy Rady Sołeckiej i świetlicy wiejskiej, odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Główne  atrakcje obchodów zapewnili strażacy.Dzieciaki wykazywały bardzo duże zainteresowanie pokazami gaśniczymi, w których sami(oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności) mogli uczestniczyć. Zmagali się z wężem gaśniczym, przymierzali mundury i hełmy strażackie, a także uczestniczyli w pokazie ratowniczym( unieruchomienie i opatrzenie rannego dziecka). ,,Nasi’’ strażacy wykazali się nie tylko umiejętnościami  obsługi sprzętu pożarowego i ratownictwa medycznego, ale również talentem kucharskim. Ugotowali dla dzieci wspaniałą ,, strażacką grochówkę’’ i upiekli kiełbaski na grillu. Tradycją już od kilku lat podczas obchodów Dnia Dziecka stała się kapryśna pogoda. Tak było i tym razem, ale zdążyliśmy jeszcze na świeżym powietrzu urządzić zawody w przeciąganiu liny i slalom między,, pachołkami’’. Później impreza przeniosła się do budynku ,gdzie najmłodsi uczestnicy bawili się przy muzycznych zabawach , a trochę starsi tańczyli przy dźwiękach utworów dyskotekowych. Mimo braku słońca humory dopisywały i wszyscy bawili się świetnie.  Słodki poczęstunek w postaci soczków ciasta i słodyczy zapewniły i ufundowały panie z KGW, zaś zabawy ,,wymyśliły’’ i prowadziły-opiekun świetlicy, oraz Beatka(zawsze chętna do pomocy wolontariuszka z Łask). W imprezie wzięło udział około 50 dzieci z Żółkowa  oraz ,,goście z Łask’’-którzy przybyli z opiekunem.ZARZĄDOWI OSP ,,FLORIAN’’z Żółkowa, oraz wszystkim , którzy przyczynili się do pomocy przy zorganizowaniu  Dnia Dziecka  w imieniu uczestników – SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.


J.PawluśCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności