Warsztaty gitarowe w Szebniach

Dodano: 18.06.2014
A A A
Warsztaty gitarowe są skierowane do wszystkich osób zainteresowanych nauką gry na gitarze. Zarówno do tych, które jeszcze nie zaczęły jak i do tych, które już rozpoczęły swoją przygodę z tym właśnie instrumentem.
Roman Jarzmik, muzyk, gitarzysta, instruktor gitary, prowadzi również młode zespoły instrumentalno-wokalne. Jest magistrem sztuki i byłym absolwentem Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie związany z Krakowską Sceną Muzyczną. Mieszka i pracuje w Krakowie. Podczas studiów uczęszczał na zajęcia indywidualne z gitary w klasie Damiana Kurasza (jednego z najlepszych europejskich gitarzystów młodego pokolenia).


Warsztaty gitarowe są skierowane do wszystkich osób zainteresowanych nauką gry na gitarze. Zarówno do tych, które jeszcze nie zaczęły jak i do tych, które już rozpoczęły swoją przygodę z tym właśnie instrumentem.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z tabulaturą, budową akordów barré. Dowiedzą się jak prawidłowo pod względem technicznym grać na gitarze. Poznają też różne techniki artykulacyjne (wydobycia dźwięku). Poznają również niektóre zagadnienia z teorii muzyki. Między innymi co to jest ligatura, fermata jaka jest różnica między skalą, gamą i tonacją, itp.

Warsztaty dają przyszłym gitarzystom teoretyczne i praktyczne podstawy do tego by świadomie i bez niepotrzebnych błędów (nawyków) mogli samodzielnie rozwijać swoje umiejętności związane z nauką gry na gitarze.

Podczas warsztatów przyszli gitarzyści będą mieli możliwość porad i konsultacji jak również wspólnych ćwiczeń.

•    w warsztatach mogą uczestniczyć uczniowie w wieku 9 - 16 lat
•    posiadanie własnego instrumentu nie jest koniecznym warunkiem uczestnictwa w warsztatach (jeżeli ktoś posiada własny instrument  /gitarę/ koniecznie musi go przynieść)
•    rzeczy, które warto ze sobą przynieść:
-    ołówek
-    gumka do mazania


Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody z gitarą, jaki i tych,
którzy już ją zaczęli i chcieliby kontynuować z większym zasobem wiedzy,
Serdecznie zapraszam!

Roman Jarzmik
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności