Z walizką pełną przygód

Dodano: 11.07.2014
A A A
Aby umilić dzieciom i młodzieży wakacyjny wypoczynek Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Sołtys wsi Szebnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach zorganizowali cykl spotkań pt. „Z walizką pełną przygód”.


Wakacje są czasem odpoczynku od nauki, ale jednocześnie mogą być okazją do uczenia się, chociaż  troszkę innych rzeczy i w troszkę  inny sposób niż w szkole. Możemy w tym okresie poznać wiele nowych miejsc, środowisk  i  osób. Nie jest w tym celu konieczny wyjazd do egzotycznych krajów, ponieważ bardzo ciekawie można spędzić czas w miejscowości, w  której się mieszka.

Aby umilić dzieciom i młodzieży wakacyjny wypoczynek Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Sołtys wsi Szebnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach zorganizowali cykl spotkań pt.„Z walizką pełną przygód”.


W ciągu tygodniowych  i codziennych spotkań z kulturą, książką oraz sztuką odbyły się m.in. zajęcia plastyczne, edukacyjne, gry i zabawy integracyjne, jak również konkursy.


Nasz cykl spotkań w bibliotece zaczęliśmy od wizyty regionalnej artystki Alicji Antonik, która wspólnie z dziećmi i młodzieżą tworzyła przepiękną biżuterię ze sznurków oraz pokazała w jaki sposób można wykorzystać z pozoru nikomu już nie potrzebną pustą butelkę po napoju i zrobić z niej doniczkę na kwiaty.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia teatralne z animatorem kultury Katarzyną Krawiec pt. „Szkolenie na Superbohaterów”. Uczestnicy mogli przez chwilę wcielić się w swoje ulubione postacie z bajek, stworzyły kostiumy Superbohaterów, jak również odegrały scenki związane z radzeniem sobie w każdej sytuacji. Na wakacjach należy także zadbać o swoje bezpieczeństwo, dlatego też w czwartkowe popołudnie uczestników warsztatów odwiedził pielęgniarz Łukasz Hajduk, który poprzez prezentację multimedialną oraz zajęcia praktyczne zaznajomił wszystkich  z zasadami pierwszej pomocy,  przybliżył także  niebezpieczne sytuacje w jakich możemy się znaleźć i co w takiej sytuacji należy zrobić.


Dzieci i młodzież wzięły również udział w konkursie zorganizowanym przez GBP w Szebniach na najciekawszy i najbardziej pomysłowy plakat z okazji obchodów 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce.W trakcie trwania całego cyklu spotkań uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek przygotowany przez panie z KGW w Szebniach, którym serdecznie dziękujemy.Warsztaty odbywały się od 30.06 do 4.07. 2014 r. w GBP w Jaśle z/s w Szebniach.Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner