Międzynarodowy folklor w Trzcinicy

Dodano: 14.07.2014
A A A
Kapela Ludowa „Trzcinicoki” zdobyła statuetkę „Karpackiego Grajka”, główną nagrodę XI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Karpat w Trzcinicy. Na scenie z krótkim programem zaprezentowały się zespoły z Polski, Ukrainy, Czech i Rumunii.


Kapela Ludowa „Trzcinicoki” zdobyła statuetkę „Karpackiego Grajka”, główną nagrodę XI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Karpat w Trzcinicy. Na scenie z krótkim programem zaprezentowały się zespoły z Polski, Ukrainy, Czech i Rumunii.


Pomimo zmiennej pogody licznie zgromadzona publiczność mogła oprócz   muzyki ludowej podziwiać prace lokalnych twórców i spróbować swojskiego jadła. Festiwal prowadził Stanisław Łukaszczyk.Kapele oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Aleksandra Szurmiak - Bogucka – etnomuzykolog, Jolanta Danak-Gajda – etnomuzykolog, Tadeusz Łopatkiewicz – etnograf, Jerzy Dynia – muzyk, folklorysta i Jadwiga Adamczyk – muzyk, folklorysta.  W konkursie wzięło udział 11 kapel.  Oceniano repertuar, wykonawstwo zgodne z tradycją swoich regionów oraz strój ludowy i ogólny wyraz artystyczny.Nagrodę główną – statuetkę Karpackiego Grajka otrzymała Kapela Ludowa „Trzcinicoki”. Dwie drugie nagrody otrzymały Kapela „Torka” z Cieszyna oraz Kapela „Górale” z Mostów w Czechach. Trzecie miejsce zajęła „Rodzinna Kapela Kurasiów” z Lubziny a czwarte miejsce zajęła Kapela „Biała Muzyka” ze Świlczy.
Ponadto komisja przyznała 6 wyróżnień: Zespół „Mugurii Codrului” z Rumunii, Kapela „Rymanowianie” z Rymanowa, Józef Tokarczyk z Mordarki, Kapela „Karczmarze” z Hyżnego, Kapela „Na drabini” z Ukrainy oraz Kapela „Tarnowcoki” z Tarnowca.

Poza konkursem w festiwalu wzięły udział Zespół Pieśni i Tańca „Jaślanie”(nagroda publiczności) i Kapela Ludowa „Szebnianie”.

Partnerem wydarzenia był LOTOS Infrastruktura S.A.

Sponsorzy:

Edward Gierut Dyrektor Naczelny Fabryki Armatur JAFAR z Jasła, Tadeusz Gorgosz Właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowe TAGORMET, Stanisław Wójcik  Prezes Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw „VORTUMNUS”, Zbigniew Myśliwiec Dyrektor Naczelny Prezes Zarządu Firmy TRANS-WIERT z Jasła, Firma Produkcyjno Usługowo Handlowa Majewski, Beata Tusińska-Bania Właścicielka PPHU BUDOPLAST, Jerzy Urbanik Właściciel Firmy Usługi Sprzętowo-Transportowe, Doktor Dariusz Sobieraj, Alicja i Zdzisław Maciocha Właściciele  Zakładu Produkcyjno – Usługowego ALIMA, Piekarnia „Kołacz” w Kołaczycach  Właściciele Urszula i Krzysztof Czechowie, Huta Szkła w Jaśle Grupa Kapitałowa Krosno  Prezes Zarządu Bogdan Mrozek, Firma Handlowa "DOMICELA" Sp. z o.o.  Właściciele Tomasz Jóźwiak i Jacek Szaro, PPHU ASTRA  Właściciel Stanisław Stasiowski, Laboratorium Ogrodnicze Flora In Vitro w Dębowcu Właściciele Dorota i Kazimierz Dąbrowscy, PSS Społem w Jaśle  Prezes  Andrzej Józef  Kaleta,  Firma DAGMARA. 


Fotorelacja:
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności