Piknik Integracyjny w Żółkowie

Dodano: 17.07.2014
A A A
Wiele atrakcji na pikniku w Żółkowie


W sobotę 05.07.2014r. w Żółkowie miał miejsce ,,PIKNIK INTEGRACYJNY’’. Impreza do zorganizowania, której przyczyniły się organizacje działające na terenie wsi, miała na celu zintegrowanie mieszkańców  miejscowości oraz zachęcenie lokalnej społeczności do spędzenia sobotniego popołudnia w gronie rodziny, sąsiadów, znajomych i przyjaciół.
Atrakcjami, które przyciągnęły żółkowian,  a także sąsiadów z pobliskich miejscowości były: występy Grupy Animacyjno – Tanecznej z Niegłowic, pokazy Judo w wykonaniu klubu Akademia Sztuk Walki ,,Judo’’ Jasło, recital skrzypcowy muzyki rozrywkowej i poważnej w wykonaniu  mieszkańca Żółkowa pana Jana Szczeciny. Ponadto uczestnicy pikniku mogli skorzystać z atrakcji w postaci: doskonalenia  umiejętności strzelania z łuku,  próbowania sił i odwagi w toczeniu się w kuli zorbingowej na ziemi  i na wodzie. Śmiałkowie mierzyli się ze szczudłami na których podobno półgodzinny trening pozwala pozbyć się 600kcl. Najmłodsi  bawili się zaś w dmuchanym zamku oraz podczas zabaw i konkursów zorganizowanych przez opiekunów świetlic z Żółkowa i Łask. Smakosze mogli skosztować: grochówki strażackiej, żurku gospodyń, cukrowej waty, kiełbasek z grilla, frytek, lodów oraz domowych ciast. Na zakończenie pikniku odbyła się zabawa ogrodowa na świeżym powietrzu, do tańca grał zespół z zaprzyjaźnionego STOWARZYSZENIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PRZYJACIÓŁ  ,,MAMY NADZIEJĘ’’, którego członkowie i przyjaciele brali czynny udział zarówno przy  organizacji pikniku oraz zabawach i konkursach.


Organizatorami Pikniku  i zarazem sponsorami byli: Ochotnicza Straż Pożarna ,,Florian’’, Rada Sołecka wraz z sołtysem, Koło Gospodyń Wiejskich a także  Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół ,,Mamy Nadzieję’ i  Gminny Ośrodek Kultury - świetlica w Żółkowie.
Darczyńcami, którzy fizycznie i rzeczowo przyczynili się do uatrakcyjnienia imprezy byli: lider Międzynarodowych Linii Autokarowych ,,SINDBAD’’ - który podarował gadżety będące nagrodami w konkursach. Zakład Masarski ,,DOMICELA’’, Koło Gospodyń Wiejskich i OSP ,,Florian’’ z Żółkowa oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół  ,,Mamy Nadzieję’’.
WSZYSTKIM SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA OGROM PRACY I ZAANGAŻOWANIE W REALIZACJĘ IMPREZY.

Jolanta PawluśCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner