Wakacje z uśmiechem

Dodano: 14.08.2014
A A A
W dniach 21.07 – 25.07.2014r. w świetlicy w Łaskach została zorganizowana po raz trzeci półkolonia dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wakacje z uśmiechem - stop uzależnieniom”.

W dniach 21.07 – 25.07.2014r. w świetlicy w Łaskach została zorganizowana po raz trzeci półkolonia dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wakacje z uśmiechem - stop uzależnieniom”. Zajęcia odbywały od godziny 10.00 do 14.00 i uczestniczyło w nich łącznie 121 osób w przedziale wiekowym 3 – 15 lat.


Celem półkolonii było: zorganizowanie wypoczynku w miejscu zamieszkania dla dzieci z terenów wiejskich, wyrabianie nawyków kulturalnego oraz aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie umiejętności komunikowania się, doskonalenia współdziałania w zespole oraz integracja w grupie, uświadomienie dzieciom roli sportu w kształtowaniu charakterów i rozwoju sprawności fizycznej, edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień, wygrabienie podstawowych nawyków higienicznych, jak dbałości o sprzęt i lokal.
Każdy dzień rozpoczynał się zajęciami plastycznymi, podczas których uczestnicy spotkania tworzyli prace w technice quillingu, decoupage, rysowali i malowali kredkami oraz farbami, a także tworzyli arcydzieła na szkle farbami witrażowymi. Odbywały się również pogadanki na temat używek przeprowadzone przez wolontariusza.
Podczas tych  zajęć uczestnicy półkolonii zdobyli wiedzę o przyczynach sięgania po nikotynę, alkohol i środki zmieniające świadomość oraz uzależnienia się od nich. Uczyli się też umiejętności obrony przed uzależnieniami, ćwiczyli zachowania asertywne.


Pogoda i letni czas sprzyjał, bowiem zabawom na świeżym powietrzu, które rozwijały wśród dzieci chęć rywalizacji i współpracy w grupie, a także wzajemną pomoc i opiekę nad innymi. Dzieciaki grały również w gry stołowe, planszowe, układały puzzle, brały udział zagadkach, quizach oraz w rożnych konkurencjach sportowych, za które otrzymywali słodkie nagrody w postaci lizaków, cukierków i innych drobnych upominków. Dużo frajdy sprawił uczestnikom czwartkowy wyjazd do kina 3D w Krośnie na film animowany „Samoloty2”. Kolejną atrakcją była wizyta w MC Donaldzie, a tam rozkoszowali się zestawem „Happy Mealk”.Ostatniego dnia uczestnicy półkolonii mieli możliwość ozdobienia sobie twarzy wybranym motywem namalowanym przez panią Agnieszkę oraz nastąpiło uroczyste zakończenie tygodniowego spotkania. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz paczkę „niespodziankę” za aktywne uczestnictwo i sportową rywalizuję w zawodach.


Dzieci ze świetlicy w Łaskach wraz z instruktorem Elżbietą Stachura składają serdeczne podziękowanie za sfinansowanie oraz pomoc przy organizacji tegorocznych zajęć wakacyjnych:

• Wójtowi Gminy Jasło
• Gminnemu Ośrodek Kultury w Jaśle
• Firmie „GraffitiART”
• Piekarni Barbara Wątroba
• Rodzicom

Dzięki waszemu wsparciu i pomocy możliwa była realizacja naszego planu zajęć na wakacyjne. Rodzicom dziękuje za zaufanie i powierzenie pod naszą opiekę swoich dzieci. Wszystkim uczestnikom świetlicy życzę dalszych fantastycznych i słonecznych wakacji.

E.StachuraCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner