Wielokulturowość - jesteśmy na tak!

Dodano: 21.08.2014
A A A
Na czwartkowych warsztatach w bibliotece, za sprawą książki „Z notatnika małego podróżnika. Pojazdy i nie tylko” Katarzyny Wegierek wspólnie z głównym bohaterem dzieci zwiedziły odległe zakątki świata.

Ziemię zamieszkuje mnóstwo ludzi, jednak nie wszyscy są tacy sami. Wiele nas łączy ale także wiele dzieli.  Różnimy się wyglądem, kolorem skóry, językiem, wyznaniem religijnym, układem wartości oraz sposobem w jaki się ubieramy.  Żyjemy w świecie gdzie zacierają się granice między państwami a odmienne kultury zaczynają współistnieć obok siebie, a poznawanie ich jest fascynujące.Na czwartkowych warsztatach w bibliotece, za sprawą książki „Z notatnika małego podróżnika. Pojazdy i nie tylko”  Katarzyny Wegierek  wspólnie z głównym bohaterem dzieci zwiedziły  odległe zakątki świata. Tomek – bo tak ma na imię bohater opowiadania -  interesuje się pojazdami, a w przyszłości chce zostać konstruktorem. Książka jest zbiorem notatek z jego podróży.Jeden z rozdziałów książki opowiada o niebezpiecznej, pełnej wirów rzece Mekong. Uczestnicy z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się gdzie leży ta rzeka, co oznacza jej nazwa i dlaczego łodzie, które po niej pływają mają oczy. 


Dzięki notatkom Tomka dzieci odwiedziły także jezioro Titicaca, leżące na pograniczu Boliwii i Peru. Miały okazje również stworzyć łódeczki, podobne do tych z trzciny totora  tworzonych przez tamtejszych mieszkańców.


Akcja „Wielokulturowość – jestem na tak!” to akcja dla bibliotek, zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg. Spotkanie w ramach tej akcji odbyło się 14 sierpnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności