Pamięci poległych

Dodano: 09.09.2014
A A A
Jak co roku, w pierwszą niedzielę września, na cmentarzu ofiar terroru hitlerowskiego w Warzycach odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna ku czci poległych.

Co roku w pierwszą niedzielę września na cmentarzu ofiar terroru hitlerowskiego w Warzycach odbywa się uroczystość patriotyczno -  religijna ku czci poległych. Na cmentarzu znajdują się  32 mogiły zbiorowe, w których pochowano ok. 5 tys. osób.  W latach 1940-1944 miały miejsce masowe rozstrzeliwania dokonywane przez hitlerowców w lesie warzyckim.

W tym roku pogoda dopisała i uroczystość zgromadziła okolicznych mieszkańców i rodziny poległych. Przybyli także uczniowie ZS Warzyce, poczty sztandarowe, strażacy i kombatanci a także przedstawiciele zaprzyjaźnionego miasta Sambor na Ukrainie.
Harcerze z I szczepu „Orląt” im. Janka Bytnara – Rudego zaciągnęli wartę honorową przy pomniku, gdzie złożono kwiaty a harcmistrz Jacek Smolik odczytał Apel Poległych.
Uroczystość zakończył koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner