Wizyta za jeden uśmiech

Dodano: 09.09.2014
A A A
Rada Programowa grantowego programu „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” zapoznała się z wnioskami o dotację na zorganizowanie wizyty studyjnej. Spośród 29 ofert Rada pozytywnie oceniła 25 wniosków bibliotek, które otrzymały grant. Wśród zwycięzców, jako jedyna z województwa podkarpackiego znalazła się Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach

Rada Programowa grantowego programu „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” zapoznała się z wnioskami nadesłanymi w II turze, do 20 sierpnia 2014 r. o dotację na zorganizowanie wizyty studyjnej. Spośród 29 ofert Rada pozytywnie oceniła 25 wniosków bibliotek, które otrzymały  grant. Wśród zwycięzców,  jako jedyna z województwa podkarpackiego znalazła się Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach. Bibliotekom, które również otrzymały grant serdecznie gratulujemy!

GBP serdecznie zaprasza bibliotekarzy z terenu Podkarpacia  na jednodniową wizytę studyjną pod hasłem „Biblioteka otwarta dla Ciebie – przyjedź, zobacz, działaj”. Wizyta odbywa się w ramach programu grantowego organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Konferencja odbędzie się 25 wrzesień 2014 r. (czwartek) w godzinach od 8.30 do 18.00.

Plan wizyty:
1. Historyczne wędrówki po gminie Jasło - spotkanie autorskie z Zofią Macek.
2. Prezentacja zbiorów archiwalnych Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.
3.  Spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
4. Lekcja historii - Legenda a rzeczywistość w Skansenie Karpacka Troja w Trzcinicy oraz zwiedzanie muzeum.
5. Warsztaty ceramiczne służące zapoznaniu się  uczestników z podstawowymi technikami lepienia i zdobienia naczyń.
6. Wymiana doświadczeń połączona z prezentacją dobrych praktyk bibliotecznych.

Celem wizyty jest integracja środowiska bibliotekarzy i nawiązanie nowych kontaktów zawodowych poprzez bezpośrednią wymianę doświadczeń oraz uczenie się od siebie nawzajem. Zgłoszenia należy dokonać do 17 września 2014 r.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 13 44 283 66.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności