Uroczystości dziękczynne na górze Liwocz

Dodano: 01.10.2014
A A A
Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Dębowiec oraz przedstawicielki stowarzyszeń i KGW powiatu jasielskiego 28 września 2014 roku po raz dziewiąty zgromadziły się by podziękować za urodzajne plony na górze Liwocz.

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Dębowiec oraz przedstawicielki stowarzyszeń i  KGW powiatu jasielskiego 28 września 2014 roku po raz dziewiąty zgromadziły się by podziękować za urodzajne plony na górze Liwocz.Spotkanie miało uroczysty charakter, wśród wielu znakomitych gości nie zabrakło Alicji Zając - senator RP, Tadeusza Gorgosza - radnego powiatu jasielskiego, Rafała Papciaka - wójta gminy Brzyska oraz Wojciecha Piękosia - radnego gminy Jasło.


Wspólna Droga Krzyżowa prowadzona przez Marię Kozłecką prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej doprowadziła nas do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, na szczyt góry Liwocz, gdzie Mszę Świętą odprawił ks. Gerard Stanula w asyście księdza z Łubienka. Oprawę muzyczną uroczystości uświetniła kapela ludowa Tarnowcoki oraz zespół ludowy Pogórzanie.Uroczystość na górze Liwocz zakończyła się degustacją wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem, proziaków z masłem, kołacza oraz placka z jabłkami przygotowanych przez członkinie KGW z powiatu jasielskiego.W spotkaniu wzięło udział prawie trzysta osób - mieszkańców jasielskich gmin. Plony pracy rolnika ofiarowały członkinie KGW z gminy Jasło, Dębowiec, Kołaczyce i Tarnowiec.

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi JasielskiejCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner