WITAJCIE W NASZEJ BAJCE - bajkowy konkurs w Żółkowie

Dodano: 01.10.2014
A A A
W piątek, 26 września, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle świetlica w Żółkowie gościła najmłodszych uczestników zajęć świetlicowych z Łask, Niegłowic i Żółkowa. Celem spotkania był konkurs pt: ,,WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”.
   

W piątek, 26 września, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle świetlica w Żółkowie gościła  najmłodszych uczestników zajęć świetlicowych z Łask, Niegłowic i Żółkowa. Celem spotkania był konkurs pt: ,,WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”.Zadaniem konkursu było przypomnienie i propagowanie wiedzy przede wszystkim  o tradycyjnych bajkach książkowych  oraz ich adaptacjach telewizyjnych. Miał on zachęcać  dzieci do  wspólnego czytania z rodzicami, dziadkami  oraz do samodzielnej lektury, a nie tylko do biernego oglądania telewizji. Ponieważ czytanie  zabiera nas we wspaniały świat wyobraźni, pozwala utożsamiać się z bohaterami  i przeżywać wraz z nim przygody, czasem śmieszne, czasem niebezpieczne, ale również dostarcza wiedzy przyrodniczej, historycznej, geograficznej oraz  z wielu innych dziedzin. Więc starajmy się czytać i zachęcać dzieci do tej wspaniałej formy spędzania wolnego czasu.


Podczas konkursowych zmagań czekało na uczestników wiele wyzwań z którymi świetnie sobie poradzili, jeżeli  nie wszystko wiedzieli, to sprytem i humorem nadrabiali trudniejsze wyzwania.


Dzieciaki miały  ułożyć bajkowe puzzle oraz dobrać odpowiedni do nich tytuł.  W innym zadaniu z rozsypanych słów poskładać tytuły oraz dobrać odpowiednie wyrazy, które pasowały do danej bajki. Tworzyły bajkowe postacie łącząc kropeczki lub cyfry, szukały różnic między dwoma obrazkami, rozwiązywały krzyżówki z bajkowymi hasłami. Słuchały krótkich fragmentów bajek  oraz zagadek i próbowały odgadnąć  ich tytuły. Przy każdym z zadań było wiele radości, śmiechu i zabawy, bo nie zawsze  prawidłowo udawało się odpowiedzieć na pytania, a postacie w dziwny sposób zamieniały się bajkami.
Następnie Królik i Tygrysek zaprosili dzieci do wspólnych zabaw ruchowych. Wszyscy zamienili się w Kopciuszka i oddzielali od siebie różne nasiona - a pilnowała dokładności ,,zła macocha’’. Potem miał miejsce wyścig w ,,Siedmiomilowych Butach’’ - które świetnie udawały za duże o kilka numerów kalosze. Jeszcze jeden wyścig  rozegrał się między ,,Wilkiem i Kapturkiem’’, ale by było trudniej obydwaj mieli związane nogi.  Była również zabawa w ,,Gąski i wilka’’ oraz ,,Baba Jaga patrzy’’. Z tajemniczego kuferka wyciągano różne przedmioty i trzeba było odgadnąć  w której ze znanych bajek one występowały.  Przy tych zabawach również  towarzyszył uczestnikom śmiech i radość.


Mamy nadzieję, że dzieciaki spędziły ,,fajne’’ popołudnie i będą chętniej sięgały po książki, by wspólnie z bohaterami przeżywać  fantastyczne przygody.Na koniec  za wspaniałą bajkową wiedzę i uczestnictwo w konkursie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobną nagrodę w postaci słodyczy.

Koleżankom ze świetlic w Niegłowicach i Łaskach oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w zorganizowaniu  konkursu – SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.


J. PawluśCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności