Rajd Nordic Walking w Trzcinicy

Dodano: 15.10.2014
A A A
W dniu 12 października 2014 r. o godzinie 13:00 przy obiekcie koncertowo-wystawienniczym w Trzcinicy odbył się Rajd Nordic Walking, którego organizatorem było Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja.
 

W dniu 12 października 2014 r. o godzinie 13:00 przy obiekcie koncertowo-wystawienniczym w Trzcinicy odbył się Rajd Nordic Walking,  którego organizatorem było Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wiceprezes LGD Nowa Galicja – Małgorzata Dubiel. W niedzielnej imprezie uczestniczyło ponad 50 osób, które wzięły udział w treningu poprowadzonym przez instruktorów NW, następnie uczestnicy pokonali ponad pięciokilometrową trasę rajdu. Pieszej wyprawie towarzyszyła piękna i słoneczna pogoda. Na zakończenie rajdu zorganizowano dla uczestników poczęstunek. Każdy z uczestników otrzymał atrakcyjne nagrody oraz upominki, które wraz z dyplomami wręczyła  Wiceprezes LGD Nowa Galicja  Małgorzata Dubiel.

Podczas Rajdu odbyło się otwarcie Parku Nordic Walking „Gmina Jasło” jednego z pięciu tego typu parków wytyczonych na obszarze działania LGD Nowa Galicja w ramach projektu współpracy pn. „Nordic Walking Park Południe Podkarpacia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.

W skład Parku Nordic Walking „Gmina Jasło” wchodzą 3 trasy: zielona – pętla o długości 5,8 km; czerwona – pętla o długości 11,3 km i czarna – pętla o długości 15,8 km. Wejście na trasy zlokalizowane jest na parkingu przy obiekcie koncertowo-wystawienniczym w Trzcinicy. Cztery pozostałe Nordic Walking Parki na obszarze działania LGD Nowa Galicja znajdują się na terenie Gmin: Dębowiec, Kołaczyce, Osiek Jasielski i Tarnowiec. Łączna długość pięciu Parków Nordic Walking wynosi ponad 160 km.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z niedzielnego wydarzenia:

LGD Nowa Galicja
www.nowagalicja.itl.pl/Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności