OGÓLNOPOLSKIE URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA czyli impreza czytelnicza z „małym co nieco”.

Dodano: 20.10.2014
A A A
Trzcinicka Filia, Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach włączyła się w obchody urodzin, organizując w ramach akcji Gmina Jasło czyta dzieciom, małą czytelniczą imprezę.


Zainicjowane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom „Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia”  świętowały dzieci w całym kraju.14 października, w dniu urodzin, w szkołach, przedszkolach, świetlicach, bibliotekach, domach kultury i księgarniach odbywały się imprezy czytelnicze, konkursy oraz zabawy dla dzieci.
Trzcinicka Filia, Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach,  także włączyła się w obchody urodzin, organizując, w ramach akcji Gmina Jasło czyta dzieciom,  małą czytelniczą imprezę.  W piątkowy poranek 17 października, na urodziny książkowych misiów przybyła spora grupa gości- uczniowie klasy „O”  Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, wraz z opiekunami.Młodzi czytelnicy, przynieśli swoje ulubione przytulanki. Odbyła się "Parada misiów" czyli prezentacja pluszaków przez ich właścicieli, głośne czytanie "Misiowych wierszyków" oraz plebiscyt na największego, najbardziej puszystego i kolorowego misia.


Dzieci uczyły się także "Wyliczanki Kubusia Puchatka" i brały udział w  misiowej zgaduj-zgaduli.  Niewątpliwie największą atrakcją spotkania był konkurs na wyjadanie miodku. Małe łasuchy, mając zasłonięte oczy szybciutko wylizały małe co nieco z talerzyków. Ta konkurencja dostarczyła gościom najwięcej śmiechu i radości.


Dzieci wysłuchały także opowieści o tym jak mały niedźwiadek stał się wzorem dla pluszowej zabawki i wzięły udział w zabawie ,,Stary niedźwiedź mocno śpi”.Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a głośne czytanie połączone z konkursami i zgadywankami stało się dla nich wspaniałą niecodzienną zabawą.

A. Jeleń


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner