MIKOŁAJ W ŻÓŁKOWIE

Dodano: 11.12.2014
A A A
6 grudnia, to szczególny dzień na który czekają wszystkie dzieciaki. Bo w ten wyjątkowy wieczór po świecie wędruje święty Mikołaj i obdarowuje grzeczne dzieci prezentami. Tego wieczoru w świetlicy w Żółkowie czekało z niecierpliwością na spotkanie z tym niezwykłym Gościem przeszło czterdzieścioro dzieci z Żółkowa i Łask wraz z rodzicami i opiekunami.


6 grudnia, to szczególny dzień na który czekają wszystkie dzieciaki.  Bo w ten wyjątkowy wieczór po świecie wędruje święty Mikołaj i obdarowuje grzeczne dzieci  prezentami /a dorośli też mają cichą nadzieję, że  i dla nich coś w tym wielkim Mikołajowym worku się znajdzie/. Tego wieczoru w świetlicy w Żółkowie czekało z niecierpliwością na spotkanie z tym niezwykłym Gościem  przeszło czterdzieścioro  dzieci z Żółkowa i Łask wraz z rodzicami i opiekunami.


By  czas oczekiwania się nie dłużył  aniołek, diablik i śnieżynki zabawiały najmłodszych uczestników różnymi tanecznymi  zabawami i aby Mikołaj zobaczył, że czekamy na Niego, ubraliśmy choinkę ozdobami, które wcześniej własnoręcznie  zostały zrobione przez uczestników na zajęciach w świetlicy. A były to: papierowe gwiazdy i śnieżynki oraz bibułkowe karmelki.


Przygotowaliśmy również honorowe miejsce na którym zasiadł Mikołaj. Następnie śnieżynki powitały  wspaniałego Gościa wierszem i zaprosiły do wspólnej zabawy wśród dzieci, a dziarski Mikołaj zatańczył z nimi ,,Kaczuchy’’. W końcu nastąpił najważniejszy moment wieczoru i  przeszło czterdzieścioro  niecierpliwych osóbek doczekało się prezentu osobiście wręczonego przez Mikołaja, który był bardzo dociekliwy i w rozmowie dopytywał o zachowanie i posłuszeństwo /o dziwo wszyscy okazali się grzeczni i potulni niczym przysłowiowe owieczki/. Ale rózgi też się znalazły i zostały przyjęte z pokorą i deklaracją poprawy.
Na zakończenie  i podziękowanie Mikołaj otrzymał w podarunku wiersz i prezent, nie zapomniano również zaprosić Gościa na przyszły rok.
Prezenty  i poczęstunek dla dzieci ufundowali  rodzice. Zakupem i przygotowaniem paczek oraz poczęstunkiem zajęły się panie ze świetlic w Żółkowie i Łaskach oraz członkinie KGW. Do pomocy przy technicznej i organizacyjnej stronie spotkania dołączyli również: p. radny T. Socha, p. sołtys Z. Czarnecki, członkowie OSP,, Florian’’ oraz rodzice i dziadkowie uczestników.  Zabawy i gry poprowadziły wolontariuszki: Beatka, Natalka, Dominika i Weronika.Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania  imprezy serdecznie dziękuję i zapraszam do dalszej współpracy.


                                                                                                                                               J. PawluśCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności