Sukcesy uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy w Powiatowym Konkursie "Dbam o mój świat - ptak mój przyjaciel"

Dodano: 15.12.2014
A A A
Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zorganizował w listopadzie br. Powiatowy Konkurs Wiedzy "Dbam o mój świat - ptak mój przyjaciel", którego celem było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego środowiska, którego elementem są ptaki oraz popularyzowanie obserwowania ptaków.

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zorganizował w listopadzie br. Powiatowy Konkurs Wiedzy "Dbam o mój świat - ptak mój przyjaciel", którego celem było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego środowiska, którego elementem są ptaki  oraz popularyzowanie obserwowania ptaków.
Zadaniem uczestników było w jak najkrótszym czasie poprawnie rozwiązać test oraz odpowiedzieć na pytania otwarte i przesłać je drogą e - mailową. Konkurs składał się z dwóch etapów.
W sumie w całym konkursie wiedzy udział wzięło 88 uczniów szkół z całego powiatu jasielskiego. Ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy zakwalifikowało się 7 uczennic z klasy V: Budziak Małgorzata, Budziak Paulina, Dybaś Gabriela i z klasy VI: Brągiel Aleksandra, Filipak Olga, Mikrut Magdalena i Turek Patrycja. W dniu 10 grudnia w MDK miało miejsce ogłoszenie wyników. Komisja w składzie: Grażyna Leńczuk - dyrektor MDK, Katarzyna Dedo - nauczyciel ekolog oraz Sławomir Czyżowicz - przedstawiciel Nadleśnictwa Kołaczyce wyłonili zwycięzców. Okazało się, że wśród uczestników ze szkół podstawowych z powiatu jasielskiego II miejsce zajęła Paulina Budziak, zaś III miejsce zajęła Gabriela Dybaś. Pozostałe uczennice otrzymały wyróżnienia. Nagrody zostały ufundowane przez powiat jasielski. Ponadto wszyscy uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji o lesie, którą przeprowadził leśniczy pan Czyżowicz.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy im, aby nadal poszerzali swoją wiedzę i wcielali ją w działania dla najbliższego środowiska.

Edyta GodfrydCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner