A gwiazdka na niebie już jasno świeci

Dodano: 17.12.2014
A A A
Spotkania Wigilijne to wyjątkowy czas, który gromadzi przy stole nakrytym białym obrusem całą rodzinę. A gdy gwiazdka na niebie już jasno świeci wszyscy zasiadamy do wieczerzy, odmawiając modlitwę, łamiąc się opłatkiem i składając życzenia. Takim wyjątkowym dniem była niedziela 14 grudnia 2014 r., w sali domu ludowego w Niepli.

Nad Betlejem gwiazdka zaświeciła
w stajence ubogiej
Dziewica dzieciątko - narodziła.
Z niebios anieli przylecieli
bo Bożą Dziecinę
na tej naszej ziemi witać chcieli.
Zaśpiewali pięknie - jak ptaszkowie
niech jeden drugiemu
radosną nowinę tę opowie.

                    (Kolęda - M.Tomasik)

Spotkania Wigilijne to wyjątkowy czas, który gromadzi przy stole nakrytym białym obrusem całą rodzinę.  A gdy gwiazdka na niebie już jasno świeci wszyscy zasiadamy do wieczerzy, odmawiając modlitwę, łamiąc się opłatkiem i składając życzenia.

Takim wyjątkowym dniem była niedziela 14 grudnia 2014 r., w sali domu ludowego w Niepli przy wspólnym stole spotkały się władze gminy Jasło, radni, księża z parafii szebieńskiej, dyrektorzy szkół, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy kultury, leśnicy, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy i powiatu jasielskiego oraz zaprzyjaźnione KGW z Przybówki.




Uroczyste spotkanie rozpoczęło się  od przywitania przybyłych gości przez Barbarę Owsiak przewodniczącą KGW w Niepli oraz Andrzeja Grzebienia sołtysa wsi.








Po raz kolejny mogliśmy przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia dzięki jasełkom zaprezentowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Niepli z opiekunem Lucyną Bożek. Wigilijne przedstawienie i niezwykła szopka wprowadziła wszystkich w chwilę refleksji i zadumy nad magią Świąt Bożego Narodzenia. Mali pastuszkowie, którzy przybyli do stajenki pięknie zaśpiewali Panu, za to jego przyjście - radosne piosenki życząc szczęścia od Dziecięcia, Józefa i Panienki.






W tym dniu Stanisław Pankiewicz - wójt gminy Jasło oraz Józef Dziedzic -przewodniczący rady gminy wręczyli listy gratulacyjne z podziękowaniem za działalność społeczną na rzecz rozwoju wsi Niepla i Gminy Jasło podkreślając zaangażowanie kobiet w środowisku lokalnym.



W atmosferze pełnej życzliwości zebrani goście złożyli sobie świąteczne życzenia oraz połamali się opłatkiem, a następnie zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej.

Tradycyjne potrawy wigilijne zostały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Niepli, a pięknie udekorowane piernikowe ciasteczka, choinki, gwiazdki i aniołki otrzymał każdy uczestnik spotkania.

Organizatorami gminnego spotkania wigilijnego byli:  Koło Gospodyń Wiejskich w Niepli oraz Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy.


Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej
 w Trzcinicy
Koło Gospodyń Wiejskich w Niepli



Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner