Życie… życie jest nowelą

Dodano: 23.12.2014
A A A
Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach byli organizatorami konkurs literackiego pt. Życie… życie jest nowelą. Spotkanie autorskie uczestników konkursu odbyło się 19 grudnia 2014 roku w czytelni GBP.


Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach byli organizatorami konkurs literackiego pt. Życie… życie jest nowelą. Spotkanie autorskie uczestników konkursu odbyło się 19 grudnia 2014 roku w czytelni GBP.Podczas podsumowania konkursu odbył się koncert poetycki w wykonaniu zespołu  Expressly Indistinct. Członkowie zespołu - Roman Jarzmik oraz Damian Pis  zaprezentowali publiczności utwory poetów m. in. Juliana Tuwima w przygotowanych przez siebie muzycznych aranżacjach.I miejsce w kategorii - utwór poetycki dla najmłodszych uczestników zajęła Milena Gajda wierszem Trudne pytania:

(…)Dlaczego w życiu są sprawy trudne?
Dlaczego w szkole są lekcje nudne?
Dlaczego koleżanki się obrażają?
Dlaczego nauczyciele jedynki stawiają?
Dlaczego mama chodzi do pracy?
Dlaczego nie ma ciągle wakacji?
Dlaczego ubrania się same nie składają?
Dlaczego dorośli ciągle narzekają?
Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego?
Chyba nie można wiedzieć wszystkiego…

                 
I miejsce w kategorii – opowiadanie zajęła Martyna Bek opowieścią pt. Wypadek w górach.

W grupie dla dorosłych uczestników konkursu w kategorii utwór poetycki I miejsce zajęła Maria Gubała wierszem Zmarszczki:

Rozgościły się.
Nieproszone.
Z początku była jedna,
Taka nieśmiała
Jakby pytała,
Czy można?

Czy można?
Co za pytanie.
Nie, nie można
Odpowiedziałam zdecydowanie.
Ale wbrew mojej woli została
I jeszcze inne przywołała.

Rozpanoszyły się.
Moja twarz liniami pokryta.
Co zamierzają wolę nie wiedzieć,
Nie pytam.

Domyślam się jednak, 
Że spłatają mi nie lada gratkę
Twarz  moja będzie
Jak kartka z zeszytu w kratkę.

W kategorii opowiadanie I miejsce zajęła Stanisława Gierlasińska opowiadaniem pt. Proszę przeczytać to opowiadanie - Ile radości i łez na drodze Joasi stanie, ile przeżyć musiała nim przysięga zadziałała.


Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz publikację z konkursowymi utworami. Zarząd stowarzyszenia i dyrektor GBP skierowali podziękowania dla nauczycieli za pomoc w przygotowaniu prac konkursowych uczestników.Zwycięzcom konkursu gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

Konkurs literacki Życie… życie jest nowelą, został zrealizowany w ramach projektu MKiDN  Partnerstwo Publiczno – Społeczne, Biblioteka otwarta dla Ciebie.

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi
Jasielskiej w Trzcinicy
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności