Uczniowie ZS w Szebniach nagrodzeni w Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych

Dodano: 13.01.2015
A A A
W czwartek 8. stycznia w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XXII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

W czwartek 8. stycznia w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XXII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Wśród zaproszonych na galę znamienitych gości był m.in. biskup rzeszowski Jan Wątroba.Patronat nad konkursem objęli: Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej, Biskup Ordynariusz, Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Rzeszowa, Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 8, Radio Rzeszów, Radio Via.


Prace na konkurs można było wykonywać indywidualnie, w grupie lub wspólnie z rodziną. Każdy uczestnik mógł zrobić tylko jedną szopkę. Format i technika nie zostały określone, ale nie wolno było wykorzystywać elementów gotowych, takich jak np. gipsowe figurki, fragmenty pocztówek świątecznych, plastikowe zwierzęta, itp.Na konkurs wpłynęło 278 prac.Wysiłek reprezentantów Zespołu Szkół w Szebniach w tym roku został doceniony przez jury, które przyznało Nagrodę Główną szopce wykonanej przez siostry: Kamilę Gajdę i Milenę Gajdę oraz Wyróżnienia Specjalne, na które zapracowali: Martyna Bek i Grzegorz Trybus. Szkołę dzielnie reprezentowała również Kamila Zajchowska. Do pracy nad tymi „dziełami sztuki” motywowała uczniów Pani Wioletta Zygmunt, dzięki zaangażowaniu której szopki wzięły udział w konkursie i znalazły się wśród nagrodzonych.Tegoroczni laureaci w nagrodę pojadą na wycieczkę do Wieliczki.


Nagrodzonym, ich rodzicom i opiekunowi serdecznie gratulujemy!

ZS w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności