Paulina Pawluś na nagraniu w Polskim Radiu w Rzeszowie

Dodano: 19.01.2015
A A A
9. stycznia o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Rzeszowie odbyło się nagranie laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, organizowanego przez Jasielski Dom Kultury. W koncercie transmitowanym przez stację na żywo wystąpili soliści i zespoły nagrodzeni podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu. Wśród nich znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Warzycach – Paulina Pawluś.


9. stycznia o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Rzeszowie odbyło się nagranie laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, organizowanego przez Jasielski Dom Kultury. W koncercie transmitowanym przez stację na żywo wystąpili soliści i zespoły nagrodzeni podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu. Wśród nich znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Warzycach – Paulina Pawluś, która wykonała kolędę „Z narodzenia Pana”.


Paulina na tegorocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek zajęła II miejsce w kategorii „soliści” w grupie wiekowej IV-VI klasa szkoły podstawowej. Jest utalentowaną uczennicą klasy VI, realizującą program indywidualny nauki muzyki pod okiem Wioletty Zygmunt. Na koncie Pauliny jest wiele sukcesów, a droga do gwiazd stoi przed nią otworem.


W studio nagraniowym wykonawcy śpiewali kolędy staropolskie, ludowe, tradycyjne a także współczesne pastorałki. Przeplatane one były poetyckimi tekstami związanymi z Bożym Narodzeniem, które prezentowali recytatorzy „Sceny słowa” z Jasielskiego Domu Kultury, laureaci wielu konkursów i festiwali poetyckich.

Z nagrania ma powstać płyta, na którą z niecierpliwością czekamy.

ZS Warzyce
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności