XX finałowy koncert Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”

Dodano: 19.01.2015
A A A
W sobotę 10. stycznia w Jasielskim Domu Kultury miał miejsce koncert finałowy podsumowujący tegoroczną edycję Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Wzięli w nim udział także wykonawcy z Zespołu Szkół w Warzycach.

Magia Świąt Bożego Narodzenia… Jeśli ktoś chciał zrozumieć na czym ona polega, co to takiego jest, powinien był w sobotę 10. stycznia udać się do Jasielskiego Domu Kultury, gdzie miał miejsce koncert finałowy podsumowujący tegoroczną edycję Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. 
W pięknej aniołowej scenerii, przy dźwiękach znanych i nieznanych polskich kolęd i pastorałek, wykonywanych przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i młodzież ze szkół średnich, każdy mógł doświadczyć duchowej uczty i otrzeć się o cudowną tajemnicę ponownego przyjścia na świat Jezusa.
W koncercie galowym, na scenie zaprezentowało się 25 wykonawców (zespoły muzyczne i soliści), którym jury przyznało zaszczytne miejsca na podium. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się zespół wokalny z naszej szkoły, który wykonał kolędę pt. „Z narodzenia Pana” i tym samym wyśpiewał sobie II miejsce. Na scenie wystąpiła również Paulina Pawluś, która wykonała przepiękny utwór Grzegorza Markowskiego „Cicho, cicho pastuszkowie”. Gromkie brawa, wypełnionej po brzegi sali JDK dowodzą, że zrobiła to profesjonalnie, wywołując wzruszenie na twarzach słuchaczy i mocniejsze bicie serca. Paulinie jury przyznało II miejsce w kategorii „soliści”.Po prezentacjach wokalnych zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. Sponsorami nagród w konkursie, wzorem lat ubiegłych, byli właściciele sieci jasielskich sklepów MPM – Maria Kokoczka i Mirosław Prucnal. Nagrody wręczał burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian. Zespół wokalny otrzymał dyplom, statuetkę anioła oraz nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł. Paulina Pawluś otrzymała również dyplom, statuetkę anioła oraz zestaw słodyczy. W gronie nagrodzonych znalazła się także Karolina Polak, która w swojej kategorii wiekowej wyśpiewała sobie wyróżnienie.
Naszych uczniów do przesłuchań, konkursu i koncertu jubileuszowego przygotowała Wioletta Zygmunt, której w tym miejscu należą się ogromne gratulacje i podziękowanie za pracę i zaangażowanie włożone we wszystkie działania, które przyniosły naszej szkole taki sukces.  

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

ZS Warzyce


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner