XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek o zasięgu powiatowym

Dodano: 22.01.2015
A A A
15. stycznia 2015 r. w ZS w Szebniach odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, pod patronatem Wójta Gminy Jasło.

15. stycznia 2015 r. w ZS w Szebniach odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego pomysłodawczynią jest Pani Wioletta Zygmunt. Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Jasło. W tym roku ranga konkursu wzrosła, bowiem z konkursu o zasięgu gminnym stał się konkursem o zasięgu powiatowym.Uroczystość, która od tylu lat kultywuje piękną tradycję śpiewania kolęd, rozpoczął dyrektor szkoły - Paweł Rozmus. Powitał on uroczyście zastępcę Wójta Gminy Jasło Henryka Motkowicza i ks. proboszcza Wacława Rybkę - współorganizatora konkursu. Natomiast dalszą część poprowadzili uczniowie kl. II gimnazjum - Gabrysia Dziedzic i Bartek Bochnia.


Swoje zdolności wokalne na szkolnej scenie wśród świątecznej dekoracji, wykonanej przez Panią Teresę Warzechę, zaprezentowało około 60 uczniów ze szkół Gminy Jasło, m.in: z Osobnicy, Trzcinicy, Opacia, Warzyc, Niepli, Jareniówki, Brzysk i Szebni oraz miasta Jasła, m.in. ze: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 12, a także Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2. Ponadto powiat krośnieński reprezentował: Zespół Szkół w Potoku i Zespół Szkół w Moderówce.


Walory głosowe młodych wokalistów, ich muzykalność oraz dobór repertuaru oceniało pięcioosobowe jury, w składzie:
  • Przewodnicząca - Aleksandra Piękoś - nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Jaśle,
  • Agnieszka Gruszczyńska - nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum we Wiśniowej,
  • Monika Twarduś - nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle,
  • Stanisław Mazurek - nauczyciel w Społecznym Ognisku Muzycznym przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,
  •  Roman Jarzmik - muzyk, gitarzysta, magister sztuki.
Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. A oto tegoroczni laureaci:
  • I KATEGORIA KLAS I-III szkoły podstawowej
I miejsce - Maciej Skałba - SP Jareniówka
II miejsce - Nikola Bigos - ZS nr 1 w Osobnicy
III miejsce - Julia Skiba - SP nr 2 Jasło
Wyróżnienia: Zofia Preisner - SP nr 1 Jasło, Igor Kopeć - SP Opacie

  • II KATEGORIA KLAS IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce - Roksana Węgiel - SP nr 4 Jasło
II miejsce - Aleksandra Brągiel - SP nr 2 Osobnica
II miejsce - Aleksandra Leśniak - SP nr 12 Jasło
III miejsce - Julia Bondaronek - ZS w Moderówce
III miejsce - Malwina Karamon -SP nr 12 Jasło
Wyróżnienie: Paulina Pawluś - ZS Warzyce

  • III KATEGORIA KLAS I - III gimnazjum
I miejsce - duet Oliwia Hap i Natalia Bąk - ZS Szebnie
II miejsce - Oliwia Lewandowska - Gimnazjum nr 2 Jasło
III miejsce - Krystian Bąk - ZS nr 1 w Osobnicy
Wyróżnienia: Julia Gajecka - Gimnazjum nr 1 Jasło, duet Julia Hap i Marcin Wójtowicz - ZS Szebnie

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!!

Szczególne podziękowania należą się tegorocznym sponsorom, a są nimi: Wójt Gminy Jasło, Grupa Nowy Styl Krosno, Zakład Masarski Dobrucowa - Pani Monika Polak, Sklep Delikatesy CENTRUM  w Szebniach, Restauracja "Swojskie Zacisze" Zimna Woda.

ZS SzebnieCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności