FINAŁ KONKURSU NA EKOLOGICZNĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Dodano: 26.01.2015
A A A
We wtorek, 20 stycznia, w Domu Ludowym w Brzyściu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu na ,,Ekologiczną Ozdobę Bożonarodzeniową’’, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle.We wtorek, 20 stycznia, w Domu Ludowym  w Brzyściu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu na ,,Ekologiczną Ozdobę Bożonarodzeniową’’, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle.
Uczestnicy konkursu składali swoje prace na świetlicach  w miejscach swojego zamieszkania od 8 grudnia do 24 grudnia 2014r.  Prace zostały przekazane do GOK, gdzie komisja pod kierownictwem Pani Agnieszki Kołodziej, podzieliła zebrane ozdoby na poszczególne kategorie wiekowe: przedszkolaków, kl.I-III, kl.IV-VI, oraz gimnazjalistów. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Pozostali uczestnicy także zostali nagrodzeni.


Ozdoby świąteczne charakteryzowały się wszystkim naturalnym materiałem  z  którego zostały wykonane  a także pomysłowością i oryginalnością formy. Napłynęło 44 prace różnego typu ,kształtu i wielkości; choinki, wianki, szopki , bombki i stroiki.  Do wykonania tych prac użyto materiałów różnego rodzaju, były to m.in. sianko, gałązki różnych drzew i krzewów, kasze, makarony, surowce wtórne np. płyty CD, plastikowe butelki, korki, gazety i wiele, wiele innych. 

  
Tematyka konkursu to zarówno ekologia jak i czas świąt Bożego Narodzenia. Dlatego uczestniczki zajęć świetlicowych z Żółkowa pod opieką instruktora przygotowali część artystyczną. Składała się ona ze skeczu o tematyce ekologicznej, w którym Czerwony Kapturek wraz z Wilkiem, Gajowym oraz Trzema Świnkami sprzątali las. Następnie uczennice przedstawiły żartobliwą rozmowę dwóch  starszych panów o tak skomplikowanym zagadnieniu jakim jest fotosynteza. W oczekiwaniu na  paryski pokaz Mody Ekologicznej zebrani goście odpowiadali na zagadki związane zarówno ze świętami , przyrodą jak i ekologią. Kolejna część występu to w/w pokaz mody  na wesoło. ,,Projektanci z całego świata’’ zaprezentowali swoje modowe arcydzieła wykonane z całej gamy szeroko dostępnych surowców wtórnych min; gazet, folii, różnych opakowań, worków na śmieci, płyt kompaktowych oraz masek przeciwpyłowych. Chociaż przedstawienie miało charakter kabaretowy to jego ideą było promowanie nawyku segregacji śmieci, ochrona środowiska i pokazanie społeczeństwu jak ważne jest to zagadnienie dla przyszłych pokoleń . A wykonana własnoręcznie lub wspólnie z domownikami ozdoba świąteczna z materiałów prostych i przyjaznych ekologicznie jest o wiele cenniejsza i po prostu ładniejsza niż plastikowa kupiona w sklepie.


Wszystkim, którzy czynnie włączyli się do  realizacji finału konkursu  BARDZO DZIĘKUJEMY.Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Partnera Konkursu – PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.
GOKCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner