Ferie w Żółkowie

Dodano: 16.02.2015
A A A
Ferie to czas długo wyczekiwanego przez dzieci zimowego wypoczynku. To czas spotkań z kolegami, zabaw i po prostu ,,laby’’ od obowiązków szkolnych. Tegoroczna przerwa w nauce trwająca w naszym regionie od 2 do 13 lutego upłynęła w świetlicy w Żółkowie pod hasłem ,,Zima na sportowo’’.


Ferie to czas długo wyczekiwanego przez dzieci zimowego wypoczynku. To czas spotkań z kolegami, zabaw i po prostu ,,laby’’ od obowiązków szkolnych. Tegoroczna przerwa w nauce trwająca w naszym regionie od 2 do 13 lutego upłynęła w świetlicy w Żółkowie pod hasłem ,,Zima na sportowo’’.

Gminny Ośrodek Kultury starał się aby wypoczynek był atrakcyjny i nastawiony na aktywność fizyczną. W pierwszym tygodniu przerwy feryjnej postawiliśmy na zajęcia zorganizowane. W tym czasie uczestnicy brali codziennie udział w zajęciach plastycznych. Spod małych i większych rączek wychodziły piękne zimowe pejzaże, ozdobione kolażem pudełka na skarby, zimowe kule ze spadającym wewnątrz śniegiem, a także piękne podwodne obrazy wykonane za pomocą techniki orgiami płaskiego. Dzieci miały do dyspozycji stoły do gry w bilard, tenisa stołowego, piłkarzyki oraz cieszący się ogromną popularnością nowy nabytek świetlicy -,,Cymbergaj’’. Ponadto  bawiliśmy się w wiele zabaw ruchowych i sprawnościowych. Wiele radości i śmiechu było przy ,,Twisterze’’, przy którym  trzeba było wyczyniać niezłe ,,wygibasy’’. Wielką atrakcją okazała się wyprawa na sanki i inne jeżdżące po śniegu wynalazki. Każdego dnia dzięki rodzicom i opiekunom uczestnicy zajęć otrzymali ciepłe napoje i podwieczorek. Codziennie w zajęciach i zabawach uczestniczyło ok. 20 osób w różnym wieku szkolnym.


Drugi tydzień ferii, to zajęcia  pod hasłem,, Co kto lubi’’. Miłośniczki zajęć plastycznych wykonywały ozdabiane plastelinową mozaiką wazoniki, malowały obrazki, tworzyły według własnych pomysłów walentynkowe laurki, układały puzzle, grały w gry planszowe, rozwiązywały krzyżówki i quizy.

W czwartek, 12 lutego, gościliśmy przyjaciół ze świetlicy w Łaskach. Spotkanie zaowocowało rozegraniem meczy w piłkarzyki, cymbergaja i ping-ponga. A że był to tłusty  czwartek nie zabrakło  w poczęstunku pączków, faworków i oponek upieczonych przez nieocenione panie z KGW. Tłustoczwartkowe rarytasy goście i gospodarze spałaszowali ze smakiem. I tym akcentem zakończyliśmy feryjne spotkania w świetlicy w Żółkowie. Mamy nadzieję, ze każdy uczestnik znalazł dla siebie coś ciekawego oraz miło i aktywnie spędził czas  zimowego wypoczynku.


Wszystkim, którzy czynnie pomogli przy organizacji zajęć feryjnych oraz w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci uczestniczących w zajęciach - BARDZO DZIĘKUJĘ.

Fotorelacja:                                                                                                                                    Jolanta PawluśCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności