Wspomnienie o Stanisławie Żuradzie

Dodano: 18.02.2015
A A A
Nie tak dawno otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci Stanisława Żurada – malarza i modelarza. Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach postanowili przypomnieć mieszkańcom gminy Jasło o tym wielkim człowieku.

Nie tak dawno otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci Stanisława Żurada – malarza i modelarza. Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach postanowili przypomnieć mieszkańcom gminy Jasło o tym wielkim człowieku. W czytelni biblioteki w Szebniach 13 lutego 2015 r. odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Stanisława Żurada.Bibliotekę zaszczycili przyjaciele artysty oraz mieszkańcy wsi Szebnie, którzy podzielili się wspomnieniami o zmarłym artyście,  wśród nich znaleźli się: Marek Wiatr, Marian Sobel oraz Marian Pis. Podczas spotkania otwarta została również wystawa poświęcona twórczości malarskiej i wielkiej pasji Stanisława Żurada jaką było modelarstwo.  Został oczytany także życiorys  artysty napisany  przez Zofię Macek, która z powodu choroby nie mogła uczestniczyć w spotkaniu.  Tekst ten publikujemy w całości pod artykułem.
Stanisław Żurad pozostanie na zawsze w pamięci ludzi, którzy go znali i cenili za to jakim był człowiekiem. Mamy nadzieję,  że młode pokolenie poznając jego historię  znajdzie w nim inspirację i wzór do naśladowania.
Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie czynna do 27 lutego 2015 r.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Zofia Macek „Życie wędrowca”  pobierzCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności