I Szachowe Mistrzostwa Warzyc

Dodano: 19.02.2015
A A A
W sobotę 7. lutego 2015 r. odbył się w Zespole Szkół w Warzycach turniej – „I Szachowe Mistrzostwa Warzyc”, który zgromadził sporą ilość uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz dorosłych.

W sobotę 7. lutego 2015 r. odbył się w Zespole Szkół w Warzycach turniej – „I Szachowe Mistrzostwa Warzyc”, który zgromadził sporą ilość uczniów szkoły podstawowej,  gimnazjum oraz dorosłych.Wydarzenie to jest o tyle istotne dla szkoły, że szachy to twórcza gra poprawiająca koncentrację, zwiększająca cierpliwość i wytrwałość u dzieci, a także rozwijająca zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji.Inicjatorami i osobami wspierającymi Zespół Szkół w Warzycach w organizacji w okresie ferii zimowych zawodów szachowych byli mieszkańcy Warzyc: Pan Edward Owsiak (uczestnik turnieju) oraz sędziowie: Lucjan Walczak – zawodnik II kat. i sędzia III kat. szachowej oraz Adam Gościński – zawodnik I kat. szachowej. Pan Edward Owsiak, właściciel firmy EDEX oraz Pan Mariusz Wójtowicz, właściciel firmy EURO-WIN w Warzycach byli głównymi sponsorami nagród oraz drobnych poczęstunków dla uczestników, a sędziowie turnieju dostarczyli cały sprzęt: szachy, zegary, komputery niezbędne do szybkiego kojarzenia grających par oraz do wydruku ostatecznych wyników.Oto jak przedstawiają się wyniki turnieju:
  • Szkoła podstawowa
1 miejsce     Bartosz Walczak
2 miejsce    Kamil Błasik
3 miejsce    Izabela Biedroń

  • Gimnazjum
1 miejsce    Patryk Betlej
2 miejsce    Łukasz Filip
3 miejsce    Kamil Bartuś

  • Seniorzy
1 miejsce    Leszek Śliwa
2 miejsce     Bogdan Szeląg
3miejsce     Łukasz SanokowskiDyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół w Warzycach składają osobom zaangażowanym w organizację mistrzostw serdeczne podziękowania. Zapewniamy jednocześnie, że tak jak „Otwarte Mistrzostwa Warzyc w Tenisie Stołowym” (w okresie ferii zimowych odbyła się już IX edycja), za rok odbędą się dla amatorów - II Otwarte Szachowe Mistrzostwa Warzyc.

ZS WarzyceCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności