Kinga Kazimierska z Zespołu Szkół w Osobnicy laureatką konkursu polonistycznego dla uczniów gimnazjum

Dodano: 27.02.2015
A A A
Kinga Kazimierska, uczennica klasy II Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Osobnicy, powtórzyła ubiegłoroczny sukces Karoliny Więcek, zostając laureatką konkursu polonistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty.


Kinga Kazimierska, uczennica klasy II Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Osobnicy, powtórzyła ubiegłoroczny sukces Karoliny Więcek, zostając laureatką konkursu polonistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty.


 
W etapie wojewódzkim w Rzeszowie startowało 87 uczniów, a Kinga zajęła wysokie 8. miejsce. Konkurs jest kierowany do uczniów przejawiających wybitne zdolności humanistyczne, dla których nauka jest pasją i przygodą.  Nagrodą dla Kingi, oprócz satysfakcji, będzie zwolnienie z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, a jednocześnie uzyskanie najwyższego wyniku z tej części egzaminu. Warto dodać, że to jedyna uczennica z terenu Gminy Jasło, która została laureatką tego konkursu. Gratulujemy sukcesu Kindze, jej opiekunce p. Elżbiecie Lenar i jej rodzicom. Jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszczają Tacy uczniowie.

ZS OsobnicaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner