Laureaci VII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Rzeszowie

Dodano: 10.03.2015
A A A
Paulina Pawluś oraz zespoły wokalne z Warzyc i Szebni zaprezentowali się na VII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Rzeszowie


2 marca 2015 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, odbył się VII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 28 w Zespole Szkół Nr 6 w Rzeszowie pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Instytutu Pamięci Narodowej.  

W grupie laureatów znalazła się Paulina Pawluś uczennica klasy VI Zespołu Szkół w Warzycach. Wystąpiła ona z piosenką "Dziewczyna z granatem" zdobywając II miejsce w kategorii solista klas IV-VI szkoły podstawowej.  


W festiwalu zaprezentowały się  również dwa zespoły wokalne z Zespołu Szkół  w Szebniach i Zespołu Szkół w Warzycach, zdobywając wyróżnienia w kategorii  zespoły wokalne. Paulinę oraz zespoły wokalne do konkursu przygotowała pani Wioletta Zygmunt.


Warunkiem uczestnictwa w festiwalu było nadesłanie nagrania video dwóch pieśni patriotycznych  na płycie DVD w formie elektronicznej do organizatorów konkursu, czyli Zespołu nr 6 w Rzeszowie. Na podstawie prezentowanych utworów komisja dokonała wyboru laureatów zaproszonych do występu w finale konkursu, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Osmeckiego 51 w Rzeszowie.


Podczas Festiwalu można było usłyszeć różnego rodzaju pieśni patriotyczne, z których zawsze wypływała miłość do Ojczyzny, historia i ludzie ją tworzący, osobistości, o których zapomnieć nie wolno. Festiwal jest swoistego rodzaju lekcją patriotyzmu lokalnego dla najmłodszych. Promuje polskie pieśni i piosenki patriotyczne a także pożądane postawy.

Nagrodzonym gratulujemy !!!


Zespół Szkół w Warzycach
Zespół Szkół w  SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner