Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dodano: 12.03.2015
A A A
W środę, 11 marca 2015r., w Zespole Szkół w Szebniach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W środę,  11 marca 2015r., w Zespole Szkół w Szebniach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, kształtowanie umiejętności w zakresie ludności, ekologii, ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Turniej skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum.
W turnieju udział wzięło 33 uczestników (21 uczniów szkół podstawowych i 12 uczniów gimnazjum).Na turniej przybyli także Henryk Motkowicz Z-ca Wójta Gminy Jasło,  ks. prałat Wacław Rybka kapelan strażaków, prezes ZG OSP Adam Rozmus, wiceprezes ZG OSP Józef Dziedzic Przewodniczący Rady Gminy Jasło a także dyrektor ZS w Szebniach Paweł Rozmus.Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych czuwała Komisja w składzie mł. bryg. Bogdan Ziemba Z-ca Komendanta Powiatowego PSP i  mł. bryg. Ireneusz Zagórski.

Po ocenie prac pisemnych do  etapu ustnego zakwalifikowało się 3 uczestników w kategorii szkoły podstawowe oraz 4 osoby w kategorii gimnazja. Zgodnie z regulaminem o finałowej klasyfikacji decydował etap ustny. Ostateczna klasyfikacja  przedstawiała się następująco:

  • w I kategorii wiekowej (szkoły podstawowe)

I miejsce –  Piotr Bieszczad
II miejsce – Michał Rutyna
III miejsce – Alicja Wąsik
  • w II kategorii wiekowej (gimnazjum)

I miejsce – Piotr Zając
II miejsce – Dominik Dziedzic
III miejsce – Łucja Banaś
IV miejsce – Kamil Dziedzic


Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale oraz dyplomy, zwycięzcom zaś wręczono nagrody rzeczowe.Organizatorzy zachęcają uczniów do udziału w turnieju w przyszłym roku.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się  27 marca 2015 r. w Jaśle.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner