Warsztaty wiekanocne w Łaskach

Dodano: 02.04.2015
A A A
Ważną czynnością polskiej wielkanocnej tradycji jest malowanie, kraszenie i ozdabianie jajek, zwanych pisankami lub kraszankami. Kultywując tę piękną starą tradycję świetlica w Łaskach zorganizowała „Warsztaty Wielkanocne”, które odbywały w marcu.
Ważną czynnością polskiej wielkanocnej tradycji jest malowanie, kraszenie i ozdabianie jajek, zwanych pisankami lub kraszankami. Kultywując tę piękną starą tradycję świetlica w Łaskach zorganizowała „Warsztaty Wielkanocne”, które odbywały w marcu. Wzięły w nich udział dzieci oraz młodzież chętna do podtrzymywania tej pięknej tradycji.


Technik ozdabiania świątecznych pisanek jest bardzo dużo. Jedne są proste i nieskomplikowane, inne zaś wymagają wprawy, czasu i cierpliwości. Podczas naszych warsztatów uczestnicy wykonywali pisanki owijane resztkami kolorowych materiałów, sizalem lub tasiemkami pasmanteryjnymi a także zdobili je cekinami. Wykorzystali również  produkty spożywcze np. kasze, mak i inne drobne artykuły spożywcze, a następnie  ozdabiali według własnego pomysłu. 


Najcierpliwsi  ozdabiali jajka  techniką „Quillingu”. Polega ona na własnoręcznym zwijaniu cienkich papierowych paseczków i nadawaniu im fantazyjnych kształtów, a następnie przyklejaniu na jajkach w oryginalne wzory i ornamenty.        Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pomysłowość.

      ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWYCH I SPOKOJNYCH
                      ŚWIĄT WIELKANOCNYCH


E.StachuraCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner