Recytacja poezji św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Osobnicy

Dodano: 02.04.2015
A A A
20 marca w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Osobnicy odbył się konkurs recytatorski poezji św. Jana Pawła II pt. „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Roku Św. Jana Pawła II.


20 marca w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Osobnicy odbył się konkurs recytatorski  poezji św. Jana Pawła II pt. „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Roku Św. Jana Pawła II.

Celem konkursu było ukazanie bogactwa osobowości Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II poprzez obcowanie z jego twórczością poetycką i jej wartościami ogólnoludzkimi, literackimi i estetycznymi.Recytację wierszy oceniała komisja w składzie: p. Bożena Dziedzic – logopeda, p. A. Porębska – polonistka, ks. Andrzej Chmiel – katecheta.

            Laureatami konkursu zostali:

  • szkoła podstawowa
I miejsce Iwona Gawron kl. VI
II miejsce Anna Kopek kl. VI
III miejsce Anna Turek kl. V

wyróżnienie:
Marta Ulaszek kl. IV
Wojciech Knapik kl. IV
Zuzanna Kraus kl. V
Izabela Dybaś kl. VI

  • gimnazjum
I miejsce Wojciech Ryznar kl. II
II miejsce Anna Stygar kl. I b
III miejsce Krystian Bąk kl. I a

W konkursie wzięli udział także następujący uczniowie:
z kl. IV – Gabriela Kazimierska, Zuzanna Świątkowska, Kamila Ulaszek,
z kl. V – Paulina Krupa, Izabela Krygowska, Artur Ulaszek,
z kl. VI – Amelia Domagała, Zuzanna Dybaś, Klaudia Gorczyca, Daria Jędryczka, Mateusz Synowiecki, Ewelina Watroba,
z kl. II gim. - Wioleta Budziak i Zuzanna Kopek.


Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Zwycięzcy wezmą udział w X Powiatowym Konkursie „Jan Paweł II- przyjaciel młodych”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie. Był to szczególny konkurs, bo uczniowie recytowali wiersze Świętego, tak wszystkim  bliskiego. Pozostaje mieć nadzieję, że poznanie poezji św. Jana Pawła II przyczyni się  do otwarcia młodych ludzi  na głoszone za jej pomocą wartości.  

Danuta RyznarCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności