Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem!

Dodano: 30.04.2015
A A A
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, symbolu wolności i niepodległości obchodzony jest 2 maja. Jest to szczególne święto dla wszystkich Polaków. Z tej okazji Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, 30 kwietnia 2015 roku, odwiedziły przedszkolaki z ochronki w Szebniach.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, symbolu wolności i niepodległości obchodzony jest  2 maja. Jest to szczególne święto dla wszystkich Polaków.  Z tej okazji Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, 30 kwietnia 2015 roku, odwiedziły przedszkolaki z ochronki w Szebniach.Dzieci  rozpoczęły spotkanie od piosenki, która przeniosła wszystkich uczestników w ciekawe miejsca naszego kraju. Wspólnie odwiedziliśmy Zakopane, podziwialiśmy piękne widoki na slajdach. W Krakowie dzieci zwiedziły Wawel, Kościół Mariacki i pomnik Smoka Wawelskiego. Kolejną stacją była stolica Polski – Warszawa. Odwiedziliśmy także miasto słynące  z pierników - Toruń, a naszą przygodę zakończyliśmy w Gdańsku.Przedszkolaki aby udowodnić, że są dumnymi, małymi Polakami odpowiedziały na kilka pytań związanych z naszym krajem. Z krótkiego filmu dowiedziały się również jakie są symbole narodowe naszego państwa, i że trzeba je szanować.


Maluchy krocząc dumnie z flagami w ręku, z pewnością przypomniały mieszkańcom naszej miejscowości o zbliżającym się: Święcie Pracy, Dniu Flagi i Konstytucji 3 maja, i o tym że powinniśmy być dumni z naszego kraju, jego historii i z naszych barw narodowych.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner