Wybieram bibliotekę

Dodano: 13.05.2015
A A A
W piątkowe popołudnie 8 maja br. w sali Domu Ludowego w Warzycach wystąpił Piotr Kuba Kubowicz, aktor, pieśniarz, kompozytor, artysta krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem Wybieram bibliotekę! przygotowana została również wystawa twórców, kolekcjonerów i rękodzielników.

W piątkowe popołudnie 8 maja br. w sali Domu Ludowego w Warzycach wystąpił Piotr Kuba Kubowicz, aktor, pieśniarz, kompozytor, artysta krakowskiej Piwnicy pod Baranami.Artysta jest absolwentem Wydziału Wokalno – Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Jest muzykiem o wszechstronnych zainteresowaniach – od opery (zdobywca III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Karlovych Varach) do bluesa i jazzu. Wydał płytę pt. „Wyciszenia” z własną muzyką. Artysta przygotował dla Piwnicy pod Baranami widowisko oratoryjne „Godzinki”, do wierszy Rainera Marii Rilkego, które są prezentowane z sukcesem w kraju i za granicą. Zanim trafił do Piwnicy pod Baranami pracował w Teatrze Muzycznym w Gdyni i Wiedeńskiej Operze Kameralnej.Artysta śpiewając m.in. poezję R.M. Rilke`go, utwory Bułata Okudżawy – przenosił słuchaczy w piękny świat ballad, w nastrój refleksji i zadumy. Licznie zgromadzeni sympatycy tego rodzaju pieśni i poezji nagrodzili Wykonawcę gromkimi brawami.

Piosenki Kubowicza zachwycają różnorodnością brzmienia i melodyką. Trwający godzinę, piękny, nastrojowy koncert na długo pozostawi miłe wspomnienie wśród publiczności.


Z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem Wybieram bibliotekę! przygotowana została również wystawa twórców, kolekcjonerów i rękodzielników. Uczestnicy mogli posłuchać recytacji poezji lokalnych pisarzy i poetów. Wystąpili: Jan Wróbel, Monika Kocik, Halina Urban oraz Zofia Macek. Prace wystawili: Genowefa Owsiak, Agnieszka Błasik, Danuta Trzeciak, Ewa Wieczorek, Jadwiga Zając, Zofia Gałuszka, Maria Wilk, Małgorzata Wójtowicz, Magdalena Kuc – Betlej, Katarzyna Dziedzic, Emilia Juszczak oraz Leszek Śliwa.
Organizatorami koncertu i wystawy byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Filia GBP w Warzycach, Świetlica GOK w Warzycach.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner