Santo Subito w zabytkowym kościele w Szebniach

Dodano: 19.05.2015
A A A
W najbliższą niedzielę 24 maja br. o godzinie 17.00 w zabytkowym kościele w Szebniach odbędzie się spektakl muzyczny Santo Subito.

W najbliższą niedzielę 24 maja br. o godzinie 17.00 w zabytkowym kościele w Szebniach odbędzie się spektakl muzyczny Santo Subito.

Przedstawienie obrazuje drogę do świętości Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Historia opowiada o trzech aniołach, którzy spotykając się wspominają życie i czasy pontyfikatu Papieża - Polaka Św. Jana Pawła II. Od momentu premiery spektakl został zagrany w ponad dwustu kościołach na terenie całej Polski, czego efektem są liczne rekomendacje.

Największym atutem dzieła jest to, że posługując się językiem współczesnej muzyki budzi wśród słuchających wielkie, niekłamane poruszenie. Epickie, wzruszające kompozycje, znakomite aranżacje i świetne wykonanie wokalne sprawiają, że Santo Subito na długo pozostaje w pamięci. W klimat każdego z utworów wprowadzają poetyckie introdukcje, które nie tylko nakreślają tematykę spektaklu ale i w połączeniu z muzyką tworzą niezwykły melanż dźwięków i emocji.

Organizatorami wydarzenia artystycznego są Parafia pw. Św. Marcina Bp w Szebniach, Gmina Jasło oraz Stowarzyszenie Parafii Szebnie „Dziedzictwo”. Przedstawieniu towarzyszyć będzie wystawa plastyczna poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II. Autorami prac są uczniowie ze szkoły podstawowej w Niepli, której patronuje Święty. Gminna Biblioteka Publiczna w Szebniach prezentować będzie książkę Pani Zofii Macek „Mojej Matce”.

Stowarzyszenie Parafii
Szebnie „Dziedzictwo”Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner