Witajcie w naszej bajce!

Dodano: 20.05.2015
A A A
Podczas XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mieszkańcy gminy Jasło mieli wiele powodów aby tak jak mówi tegoroczne hasło - WYBRAĆ BIBLIOTEKĘ!


Podczas  XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mieszkańcy gminy Jasło mieli wiele powodów aby  tak jak mówi tegoroczne hasło - WYBRAĆ BIBLIOTEKĘ!  Dla dorosłych i młodzieży w Warzycach, 8 maja, bibliotekarze przygotowali koncert poetycki  Piotra „Kuby” Kubowicza- artysty Piwnicy pod Baranami, połączony z wystawą lokalnych twórców oraz kolekcjonerów. 
W tym samym dniu - dla gimnazjalistów ze szkół terenu gminy Jasło - odbył się finał konkursu  historycznego -  Zachować w pamięci, uświetniony  niezwykłym spektaklem przedstawiającym wydarzenia z II wojny światowej, przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Szebniach.
Dla najmłodszych czytelników, pracownicy biblioteki,  przygotowali cykl spotkań  pt. W Akademii Pana Kleksa.  Zajęcia odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach oraz  w Filii GBP w Trzcinicy. Uczestnicy jak i prowadzące bawili się znakomicie.  
Jak na  Akademię  przystało dzieci wzięły udział w niezwykłych lekcjach, m. in.: kleksografii, lekcji muzyki połączonej z tańcem oraz geografii – grając w piłkę-globus.  Wraz z głównym bohaterem – Adasiem Niezgódką odwiedziły także Psi Raj. Otrzymały w prezencie swoje kolorowe psiaki,wykonane przez animatorki,  z kolorowych baloników. Wszystkie dzieci, za każde zadanie, otrzymywały kolorowe piegi. Na zakończenie uczestnicy mogli podziwiać pokaz dużych, mydlanych baniek, po którym każdy z nich otrzymał dyplom ukończenia Akademii Pana Kleksa.Zajęcia odbyły się 14 i 15 maja 2015 r. w bibliotece w Szebniach i Trzcinicy,  a organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner