V Powiatowy Dzień Matki

Dodano: 28.05.2015
A A A
We wtorek 26 maja br. już po raz piąty obchodziliśmy finał Powiatowego Konkursu z okazji Dnia Matki. Uczestniczyło w nim ok. 150 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z gmin powiatu jasielskiego. Uroczysty koncert odbył się 26 maja w Osiedlowym Domu Ludowym Jasło - Sobniów.


Dziękuję Ci, Mamo, za moje narodzenie,
Za chrzest święty i Boże namaszczenie.
Za rodziców chrzestnych, których mi wybrałaś
i światło paschalne, które od nich otrzymałam.
Za nocne czuwanie, za kolebkowanie,
Za każdy uśmiech i mądre wychowanie.
Składam Ci dzięki, Mamo Ukochana,
Za troskę o mój rozwój, za Twoje starania.
Za moje siostry i za moich braci,
Za to, że miłość czasu nie traci.

             s. Agata Noskowicz

We wtorek 26 maja br. już po raz piąty obchodziliśmy finał Powiatowego Konkursu z okazji Dnia Matki. Uczestniczyło w nim ok. 150 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z gmin powiatu jasielskiego. Uroczysty koncert odbył się 26 maja w Osiedlowym Domu Ludowym Jasło - Sobniów.

Podczas uroczystości podsumowano V Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny  Dzień Matki w powiecie jasielskim. Wspomnienia literacko - plastyczne kobiet wiejskich. Jest to coroczny konkurs, który z edycji na edycję przyciąga coraz większą liczbę uczestników. W tym roku na konkurs wpłynęło 28 prac, w tym 15 utworów literackich oraz 13 prac plastycznych i rękodzielniczych.Statuetki konkursowe przyznano:
  • w kategorii poezja: s. Agata Noskowicz i Maria Tomasik
  • w kategorii rękodzieło artystyczne: Danuta Trzeciak, Jadwiga Chochołek i Alicja Antonik.


Wszystkim laureatom, wyróżnionym i działaczkom społecznym podczas uroczystości wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Stanisława Pankiewicza Wójta Gminy Jasło oraz Franciszka Miśkowicza – Starosty Powiatu Jasielskiego. Nagrody wręczyli: Henryk Motkowicz – z-ca wójta, Henryk Rak - przewodniczący Rady Miejskiej oraz Mateusz Lechwar – radny powiatu jasielskiego.
Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Kapeli Ludowej Pogórzanie, młodzieży z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle oraz Patrycji Filar z Trzcinicy.Konkurs objęty został patronatem Stanisława Pankiewicza – Wójta Gminy Jasło oraz Franciszka Miśkowicza – Starosty Powiatu Jasielskiego.
Organizatorami tegorocznej uroczystości byli: Osiedlowe Koło Gospodyń Sobniowianki, Gmina Jasło, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Jaśle.Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji spotkania.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Osiedlowe Koło Gospodyń Sobniowianki
SRKLZJ w TrzcinicyCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner