GMINA JASŁO CZYTA DZIECIOM!

Dodano: 08.06.2015
A A A
Hasło przewodnie tegorocznej edycji „CAŁA POLSKA CZYTA W BIBLIOTEKACH” tym razem znalazło oddźwięk w Zespole Szkół w Warzycach, gdzie 2 czerwca odbyła się impreza czytelnicza, w której wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego, „zerówki” i I klasy Szkoły Podstawowej.Ogólnopolska kampania społeczna Cała Polska czyta dzieciom  już po raz  XIV została zorganizowana przez  Gminną Bibliotekę  Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach.
 

Hasło przewodnie tegorocznej edycji  „CAŁA POLSKA CZYTA W BIBLIOTEKACH”  tym razem znalazło oddźwięk w Zespole Szkół w Warzycach, gdzie 2 czerwca  odbyła się impreza czytelnicza, w której wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego, „zerówki” i  I  klasy  Szkoły Podstawowej.Tradycyjnie, coroczne spotkanie, rozpoczęło wspólne głośne czytanie. W tym roku  zaproszeni goście czytali „Akademię Pana Kleksa”   J. Brzechwy.                             Fragmenty uwielbianej przez dzieci lektury recytowali : Piotr Wilk – radny Gminy Jasło, Aleksandra Błasik – sołtys wsi Warzyce,   Jadwiga Zając -  pracownik świetlicy GOK,  Agnieszka Jeleń - koordynator akcji CPCD,  Leszek Śliwa - strażak OSP,  Maria Owsiak i Edward Owsiak -  członkowie Rady Sołeckiej.Oprócz najważniejszego w tym dniu - głośnego czytania i możliwości obcowania z książką, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej  przygotowali  dla dzieci wiele atrakcji. Przy współudziale nauczycieli, odbyły się liczne konkursy, zabawy integracyjne i zajęcia ruchowe, które wprowadziły dzieci w cudowny  nastrój.


Wspaniałe eksperymenty z kolorową farbą i efektowne kleksy, to tylko niektóre z wymyślnych zadań jakie wykonywali najmłodsi.Niewątpliwie największą atrakcją spotkania  był  fantazyjny  pokaz  baniek mydlanych, które w promieniach słońca, w licznej asyście dzieci  długo unosiły się  nad dziedzińcem szkoły.
Uczestnicy  wzięli też udział we wspólnym   modelowaniu  balonowych piesków  i   nauce tańca  do piosenki „Witajcie w naszej bajce..”

Jak zawsze bibliotekarze przygotowali dla uczestników trochę małych  upominków.              W czasie wspólnej zabawy nie zabrakło  zakładek promujących akcję CPCD i tradycyjnie już, kolorowych dyplomów i drobnych słodyczy.Organizatorzy składają serdeczne podziękowania
Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Warzycach  
za pomoc w realizacji spotkania.


A. JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner