Rajd Nordic Walking w Trzcinicy

Dodano: 15.06.2015
A A A
W niedzielę 7 czerwca 2015 r. w Trzcinicy odbył się Rajd Nordic Walking, którego organizatorem było Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja.

    
W niedzielę  7 czerwca 2015 r. w Trzcinicy odbył się Rajd Nordic Walking, którego organizatorem było Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja.


Rajd tradycyjnie rozpoczął się na obiekcie koncertowo-wystawienniczym w Trzcinicy (stadion przy zabytkowym kościele), od uroczystego otwarciem imprezy, po którym uczestnicy rajdu wykonali trening poprowadzony przez instruktorów NW z Fundacji Trzy Kroki, następnie uczestnicy wyruszyli w trasę o długości 5,8 km. Po ukończeniu trasy dla uczestników rajdu zorganizowano smaczny poczęstunek, który zapewniła firma Konkret BM Catering. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród i upominków.

W ramach projektu współpracy o nazwie „Nordic Walking Park Południe Podkarpacia” zrealizowanego przez  LGD Nowa Galicja, na terenie gminy Jasło zostały wytyczone 3 trasy Nordic Walking: zielona – pętla o długości 5,8 km; czerwona – pętla o długości 11,3 km i czarna – pętla o długości 15,8 km. Wejście na trasy zlokalizowane jest na parkingu przy zabytkowym drewniany kościele p.w. św. Doroty w Trzcinicy.  Trasy poprowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się w pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu.

LGD Nowa Galicja


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner