O czym opowiada dżdżownica Akolada?

Dodano: 22.06.2015
A A A
W ramach akcji „Z książką na walizkach” w Zespole Szkół w Trzcinicy uczniowie klas od 0 do 3 wzięli udział w spotkaniu autorskim z Izabellą Klebańską.

W ramach  akcji  „Z książką  na walizkach”  w Zespole Szkół w Trzcinicy uczniowie klas od 0 do 3 wzięli udział w spotkaniu autorskim z Izabellą Klebańską. Jest ona absolwentką  Akademii Muzycznej w Łodzi i poprzez swoje książki tj.: Operowe Straaachy, Akolada, czy Muzyczna zgraja popularyzuje muzykę wśród najmłodszych.


W trwającym godzinę spotkaniu  Izabella Klebańska  otworzyła dzieciom drzwi do  świata muzyki, zapoznała je z nutami występującymi na pięciolinii oraz  wyjaśniła znaczenie pauz i krzyżyków. Uczestnicy poznali fragmenty twórczości, posłuchali także gry na skrzypcach w wykonaniu autorki. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach rytmicznych i zabawach przy dźwiękach muzyki przygotowanych przez pisarkę.


Na zakończenie spotkania autorka nauczyła dzieci francuskiego tańca,  popularnego kiedyś na dworach królewskich oraz  dawnych ukłonów  i w ten sposób pożegnała uczestników.
Spotkanie odbyło się 19 czerwca b.r. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach – Filia w Trzcinicy we współpracy z Zespołem Szkół w Trzcinicy.


GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Filia GBP w TrzcinicyCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności