Informacja dotycząca ćwiczeń wojskowych

Dodano: 26.06.2015
A A A
Siły Zbrojne RP intensyfikują i rozszerzają zakres ćwiczeń wojskowych prowadzonych na   różnych  terenach   naszego   państwa.  Przedsięwzięcia  te   są   prowadzone   w  systemie narodowym   oraz  sojuszniczym,  z  wykorzystaniem   sił  i środków  polskich  oraz partnerów z Paktu Północnoatlantyckiego.  Ćwiczenia  z udziałem  Wojska  Polskiego oraz innych państw NATO odbywają się w okresie od 22 czerwca do 5 lipca.

 
Pomimo, iż teren powiatu jasielskiego nie jest obszarem przewidzianym w scenariuszu do  realizacji w/w ćwiczeń,  to  został  on jednak   wytypowany  jako  jeden  z alternatywnych kierunków  przenikania  ćwiczących pododdziałów.  Może zatem dojść do sytuacji, w której mieszkańcy powiatu zaobserwują obecność żołnierzy lub sprzętu  wojskowego.  W związku z  tym,   istnieje   prawdopodobieństwo   przemieszczania  się przez teren   naszego   powiatu pojedynczych pojazdów wojskowych, przelotów  na niskich wysokościach  samolotów (także w porach nocnych), skoków  spadochronowych  i innej aktywności  wojskowej.


pobierz treść pisma


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner