EKOLATO w bibliotece

Dodano: 07.07.2015
A A A
Aby umilić dzieciom i młodzieży wakacyjny wypoczynek Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Anna Łepkowska – radna wsi Szebnie, Świetlica GOK, sołtys wsi oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach zorganizowali cykl spotkań pt.„EKOLATO”, czyli warsztaty ekologiczne.


Tegoroczne wakacje są okazją do uczenia się o ekologii, chociaż  troszkę inaczej niż w szkole. Możemy w tym czasie poznać wiele nowych miejsc  i osób. Nie jest w tym celu konieczny wyjazd do egzotycznych krajów, ponieważ bardzo ciekawie można spędzić czas w miejscowości, w  której się mieszka.


Aby umilić dzieciom i młodzieży wakacyjny wypoczynek Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Anna Łepkowska – radna wsi Szebnie, Świetlica GOK, sołtys wsi oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach zorganizowali cykl spotkań pt.„EKOLATO”, czyli warsztaty ekologiczne.


W ciągu tygodniowych spotkań z ekologią, kulturą, książką i sztuką odbyły się m.in. zajęcia plastyczne, edukacyjne, gry i zabawy integracyjne, popołudnie  filmem oraz konkursy.Organizatorzy starali się pokazać dzieciom zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie tylko śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. Projekt EkoPaka pozwolił nam wprowadzić najmłodszych uczestników w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie użytkownika.Na wakacyjnych zajęciach uczyliśmy segregacji odpadów komunalnych w gospodarstwach domowych w gminie Jasło, mówiliśmy o recyklingu i przygotowaniu do ponownego użycia takich odpadów jak tworzywa sztuczne, papier, szkło i metal.


W trakcie trwania całego cyklu spotkań uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek przygotowany przez panie z KGW w Szebniach przy wsparciu materialnym Radnej wsi Szebnie.Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji wakacyjnego wypoczynku dla grupy ponad 30 dzieci i młodzieży.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Świetlica GOK w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności