50 lat małżeństwa za nimi. Złote Gody w Gminie Jasło

Dodano: 02.01.2019
A A A
 
27 grudnia 2018r. w Domu Ludowym w Osobnicy dwadzieścia siedem par z terenu gminy Jasło obchodziło Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego. Na uroczystość Złotych Godów oprócz Jubilatów przybyli także: wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, zastępca wójta Henryk Motkowicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Witalis, radni Gminy Jasło Krzysztof Brągiel, Bronisław Olbrych i Wincenty Ochwat oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle Joanna Duć – Acela.

Zgromadzonych Jubilatów i gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Witalis, składając wszystkim parom małżeńskim wyrazy uznania i szacunku za długoletnie trwanie w miłości i dochowanie przysięgi małżeńskiej. Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś dokonał nadania odznaczeń medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, podkreślając tym samym, że Złote Gody są niezwykłym Jubileuszem tak samo, jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą pół wieku.

Po oficjalnej części uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na symboliczną lampkę szampana i poczęstunek. Nie zabrakło również kwiatów i prezentów. Oprawę muzyczną zapewniła Kapela Ludowa „Trzcinicoki”.

Uhonorowani medalami za 50 lat małżeństwa zostali:
Janina i Tadeusz Pawlik, Cecylia i Stefan Gałuszka, Wanda i Władysław Kozik, Maria i Jan Juszczyk, Urszula i Stanisław Niezgoda, Danuta i Roman Lisowiec, Helena i Zygmunt Knap, Stanisława i Jan Gustek, Kazimiera i Roman Górscy, Maria i Tadeusz Tuchowscy, Czesława i Józef Ulaszek, Janina i Stanisław Kuchta, Helena i Eugeniusz Byczek, Helena i Kazimierz Burda, Helena i Jan Sepioł, Czesława i Władysław Rodak, Helena i Stanisław Hadała, Danuta i Tadeusz Fortuna, Teresa i Wacław Papciak, Maria i Ryszard Cieśla, Emilia i Stanisław Zdebik, Jadwiga i Jan Świerzowscy, Maria i Ryszard Rak, Danuta i Florian Kraus, Irena i Stanisław Dobrzańscy, Maria i Zenon Świstowscy, Maria i Józef Mróz

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności