Brylantowe Gody w Warzycach

Dodano: 07.02.2019
A A A
6. lutego 1944 roku Państwo Genowefa i Władysław Urbanowie z Warzyc zawarli związek małżeński. Rocznica 75 lat małżeństwa czyli Brylantowe Gody  to wyjątkowe i rzadkie święto.

W środę, 6 lutego 2019 r., szanownych Jubilatów po Mszy Św. w ich intencji odwiedzili Wojciech Piękoś Wójt Gminy Jasło, Mariusz Augustynek Radny Gminy Jasło oraz Aleksandra Błasik Sołtys  Warzyc wraz z przedstawicielem Rady Sołeckiej. Jubilaci otrzymali także List Gratulacyjny od Adrzeja Dudy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jubilat skończy w kwietniu 98 lat, a jego małżonka 95. Pobrali się w 1944 r. i zamieszkali w rodzinnym domu Pani Genowefy. W tym samym roku zostali wysiedleni i trafili do Libuszy. Po powrocie do Warzyc odbudowali dom. Pan Władysław pracował zawodowo, a Pani Genowefa prowadziła dom i niewielkie gospodarstwo.

Gratulując tak pięknego jubileuszu życzymy im kolejnych, wspólnych lat w zdrowiu.   

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności