Czy marzenia się spełniają?

Dodano: 15.10.2018
A A A
 
W czwartkowy poranek, 11 października b.r. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach w ramach programu „Wybieram Książkę” zorganizowała dwa spotkania autorskie z Edytą Zarębską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci oraz z jej mężem Robertem Zarębskim - muzykiem i kompozytorem. Uczniowie klas od 1-3 Szkoły Podstawowej w Warzycach zgromadzili się w sali Domu Ludowego w Warzycach. W Osobnicy spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1, a udział w nim wzięli uczniowie klas od 0 – 4.

Głównym celem spotkań było zainteresowanie młodych uczestników biblioteką i książką. Pani Edyta w baśniowej kreacji podzieliła się z uczniami swoimi marzeniami z dzieciństwa. Jako mała dziewczynka pragnęła z całego serca zostać „pisaczką”, jednak najpierw musiała nauczyć się pisać i czytać. Jej marzenia spełniły się dzięki wiedzy ukrytej w książkach.

Pan Robert przeczytał dzieciom fragment książki swojej żony. Dzięki jego zdolnościom interpretacyjnym głośne czytanie zmieniło się w teatralną scenkę. Uczestnicy spotkań wzięli udział również w zabawie polegającej na odgadywaniu co rysuje autorka.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali piosenkę pt. „Mądra rzeka” (słowa: Edyta Zarębska, Robert Zarębski; muzyka: Robert Zarębski), której słowa zachęcają do odwiedzania bibliotek i czytania książek.

Spotkania z autorką książek przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, z pewnością pozostaną one na długo w naszej pamięci.

Filia GBP w Warzycach
Filia GBP w Osobnicy
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności