Drzewa – autorska wystawa Bartłomieja Smyki w Jasielskim Domu Kultury

Dodano: 15.11.2019
W dniu 13 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy malarskiej Bartłomieja Smyki zatytułowanej Drzewa.

Na wystawie prezentowane są prace malarskie i rysunki autorstwa Bartłomieja Smyki, artysty pochodzącego z Tarnowca, który jako absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskał dyplom
w pracowni grafiki u profesora Stanisława Góreckiego w specjalności linoryt. Obecnie Bartłomiej Smyka jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu.

Główną inspiracją dla autora prac było jego długoletnie zamiłowanie do leśnych wędrówek, w trakcie których obserwował tajemnicze życie świata drzew. Przedstawione prace charakteryzują się dojrzałością warsztatu i przestawiają osobiste podejście autora do otaczającej go lokalnej przyrody.

W obrazach i grafice dostrzec można nie tylko zachwyt nad pięknem krajobrazu, ale także głęboką refleksję na temat porządku i harmonii, miłość i szacunek dla piękna, poszukiwanie wewnętrznego spokoju i swojego miejsca w otaczającej rzeczywistości.

Prezentację prac artysty oglądać można w sali wystawowej Jasielskiego Domu Kultury do dnia 4 grudnia br.