Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarowej „Młodzi zapobiegają pożarom”

Dodano: 19.03.2018

W dniu   15 marca  2018 r. w  Szkole Podstawowej Nr 1 w Osobnicy odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej miał na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, kształtowanie umiejętności w zakresie ekologii, ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.  W turnieju  uczestniczyła młodzież w dwóch grupach:
I   grupa – uczniowie szkół podstawowych kl.  I – VI,
II  grupa – uczniowie szkół gimnazjalnych i Szkół podstawowych  kl. VII.

W eliminacjach gminnych  udział wzięło 33 uczestników w tym 21 uczniów  ze  szkół podstawowych  kl. I - VI z  Niepli, Szebni, Warzyc,  Opacia,  Trzcinicy,  Osobnicy Nr 2  i Osobnicy     Nr 1  oraz    12 uczniów gimnazjów  i kl. VII szkół podstawowych   z  Szebni,  Warzyc,  Trzcinicy i Osobnicy.

Kategoria: Szkoła Podstawowa kl. I- VI

I      Zuzanna Bieszczad    Niepla
II     Marzena Wiecheć    Trzcinica
III    Zuzanna Karp    Warzyce
IV    Norbert Szeląg    Osobnica Nr 2

Kategoria: Gimnazjum i   Szkoły Podstawowe kl.VII

I      Bieszczad Piotr    Szebnie
II     Krystian Dzija    Niepla
III    Klaudia Owsiak    Trzcinica
IV    Jakub Betlej    Warzyce
V     Zuzanna Kraus    Osobnica

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarowej „Młodzi zapobiegają pożarom”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomu i nagrody pocieszenia, natomiast zwycięzcy  dodatkowo  pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.