Gmina Jasło wykonała remont cmentarza wojennego w Warzycach i kwatery wojennej w Szebniach.

Dodano: 26.10.2017
A A A
 
Koszt całego przedsięwzięcia opiewał na 58 tys. zł i został całkowicie pokryty  przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.  Wykonawcą było Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle Sp. z o. o.

Remont cmentarza ofiar terroru w Warzycach dotyczył posadowienia słupów betonowych ogrodzenia, likwidację ubytków i zabrudzeń, wykonanie 28 sztuk nowych metalowych przęseł, malowanie całości ogrodzenia i bramy.

Kolejnym remontem było zagospodarowanie terenu wokół pomnika pamięci pomordowanych w obozie w Szebniach na cmentarzu komunalnym w Szebniach. Wykonano dwie nowe kwatery, nowe ogrodzenie z podwójną furtką, odnowiono pomnik  i ułożono kostkę granitową.
W związku z prowadzonym remontem kwatery ofiar terroru wykonano nowy nagrobek - miejsce pochówku Heleny Czuchry. Umieszczono nową inskrypcję dopisując trzy pozostałe nazwiska osób pochowanych w tym grobie tj.:  Józefa Pych, Józefa Rząsa, Jadwiga Wąsowicz. Zostały one zamordowane przez hitlerowców w maju 1943 r.

ZDJĘCIA

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności