Gminna Wigilia w Osobnicy

Dodano: 15.12.2018
A A A


„To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.

Emilia Waśniowska
 
Święta Bożego Narodzenia to niezwykły i szczególny czas. W tym wyjątkowym okresie, kolejny już raz, 12 grudnia, tym razem w Domu Ludowym w Osobnicy odbyło się spotkanie wigilijne. Przy wigilijnym stole spotkali się m.in.: wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś, zastępca wójta Henryk Motkowicz, sekretarz Małgorzata Dubiel, skarbnik Janusz Pawlik, radni powiatu jasielskiego Bożena Macek – Lubaś i Stanisław Pankiewicz, radni gminy Jasło z przewodniczącym Rady Józefem Dziedzicem, dyrektorzy szkół  z Osobnicy Elżbieta Ochwat i Antoni Wydro, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, prezesi oraz członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, sołtysi wsi, przedstawiciele rady sołeckiej w Osobnicy, a także proboszcz parafii Osobnica ks. dr Krzysztof Szopa  oraz ks. Czesław Szewczyk.

Zgromadzonych gości powitała szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy Zofia Setlak na czele z sołtysem Wincentym Ochwatem oraz wójtem Gminy Jasło Wojciechem Piękosiem, składając wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Ksiądz proboszcz Krzysztof Szopa skierował do obecnych Słowo Boże i pobłogosławił opłatki. W oprawę artystyczną przyjęcia wigilijnego w tym roku zaangażowali się uczniowie Ogniska Muzycznego w Jaśle z filią w Osobnicy. Podczas uroczystości wystąpili uczniowie z wokalu Izabeli Filip, z klasy skrzypiec i gitary Pawła Oszajcy oraz z klasy fortepianu Dawida Augustyna. Wspaniały przedsmak świąt zapewnił także symboliczny poczęstunek, w którym nie zabrakło tradycyjnych, polskich potraw wigilijnych. O część kulinarną wigilii gminnej zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy.

Organizatorami przyjęcia wigilijnego byli: Gmina Jasło, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy.

E. Gliwa 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności