Koncert kolęd dla tej Miłości Maleńkiej

Dodano: 31.01.2019
A A A
Kolejny, bo już ósmy raz w dniu 27 stycznia 2019 r. spotkało się około 150 Artystów z Gminy Jasło w osobnickiej świątyni, aby pięknym śpiewem kolęd i pastorałek uwielbić Bożą Dziecinę.

Godzinny koncert swą różnorodnością, co do melodii i treści, zachwycił licznie zebranych Parafian oraz Gości na czele z Wójtem Gminy Jasło Wojciechem Piękosiem wraz z małżonką. Przywitani przez Proboszcza ks. Krzysztofa Szopę, a zapowiadani przez Konferansjerów Lucynę Wątroba i Romana Zawadę wystąpili kolejno: Orkiestra Dęta z Osobnicy pod dyrekcją Profesora Jana Zygmunta oraz Solistka Dorota Myśliwiec, Chór Młodzieżowy "Cantate Deo" z Osobnicy wraz z dyrygentem Moniką Twarduś, Zespół Pieśni i Tańca "Jaślanie", którego kierownikiem jest Bogdan Banaś, Ewelina Wątroba reprezentująca „Ognisko Muzyczne“ w Osobnicy, Solistka Katarzyna Ślusarczyk z Organistą Jackiem Dybasiem,, Chór "Laurenti" z Warzyc, którym dyryguje Mateusz Gałuszka,  Chór "Misericordia" z Jasła pod dyrekcją Moniki Twarduś, Kapela Ludowa "Trzcinicoki" z kierownikiem Stanisławem Marszałkiem, Chór "Cecylianum" z Osobnicy z dyrygentami Agatą i Mariuszem Delikat.

Sprawowana Eucharystia przez Ks. Proboszcza, a uświetniona przez orkiestrę i chóry była cudownym dopełnieniem tego niecodziennego wydarzenia. Tradycyjnie wszyscy Artyści i zaproszeni Goście spotkali się na wspólnym poczęstunku, gdzie popłynęły piękne melodie w wykonaniu "Trzcinicoków". Pamiątkowe dyplomy i upominki również zostały wręczone jak co roku przez przedstawicieli Regionalnego Stowarzyszenia Rozwoju Kultury w Osobnicy, Parafię i Gminę Jasło, która dofinansowała to wspólne kolędowanie. Spore podziękowania należą się sponsorom tegorocznego koncertu: Zakładowi Ozdób Choinkowych "Dagmara" z Jasła i Społem PSS Jasło.

Kolędy oraz kolędowanie to bogaty fenomen kulturowy. Kolędy zwiazane są treściowo i funkcjonalnie z jednym i niepowtarzalnym okresem kalendarza, ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas niezwykły, cudowny, wręcz święty, gdzie sprawy pozaziemskie łączą się z ziemskimi. Śpiewając kolędy cieszyliśmy się obdarowując Jezusa, siebie i bliźnich pięknym darem muzykowania i wspólnego śpiewu. Koncert kolęd z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego zaplanowano jego ciąg dalszy, który nastąpi w dniu 2 lutego o godzinie 16:00, gdzie tym razem dzieci i młodzież śpiewem kolęd i pastorałek uwielbią Bożą Dziecinę.

Lucyna Wątroba

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności